İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gözler Bu Zirve Üzerinde…

Karadeniz Ekonomik ışbirliği (KEı) örgütü Dışişleri Bakanları Konseyi 20. toplantısı Ermenistan’ın başkenti Erivan’da başladı.
 
 
Erivan’daki Marriott Oteli’nde düzenlenen toplantı, KEı Dönem Başkanı Ermenistan’ın Dışişleri Bakanı Edvard Nalbandyan’ın konuşmasıyla açıldı.
 
 
Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ın temsil ettiği toplantıya, Rusya, Ermenistan ve Türkiye bakan, diğer ülkeler ise bakan yardımcısı düzeyinde katılıyor.
 
 
Azerbaycan’ın, Dışişleri Bakan Yardımcısı Mahmud Mammad Guliev tarafından temsil edildiği toplantıda ABD ve AB Komisyonu da gözlemci olarak yer alıyor.
 
 
Diplomatik kaynaklar, şu anda Türkiye, Ermenistan ve Azerbaycan arasında üçlü bir görüşmenin planlanmadığını belirtti.
 
 
-TOPLANTININ GüNDEMı-
 
 
Toplantının gündeminde, KEı Sekretaryasına yapılacak atamalar, Karadeniz’de deniz kirliliğiyle mücadele ve deniz ortamının rehabilitasyonu alanlarında faaliyet gösteren uluslararası örgütlerle işbirliğinin güçlendirilmesi ve bölgesel çaptaki projeler için başta KEı Proje Geliştirme Fonu ile KEı Helen Kalkınma Fonu olmak üzere, KEı kaynaklarının kullanımı gibi konular yer alıyor.
 
 
Toplantının sonunda Ermenistan, KEı Dönem Başkanlığını Azerbaycan’a devredecek. Azerbaycan bu görevi resmen 1 Mayıs tarihinden 31 Ekim 2009 tarihine kadar üstlenecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir