İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Güler Zere’ ye Tahliye…

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül’ ün, dosyaları Adalet Bakanlığınca gönderilen Nurettin Ateş’ in felçli olduğunun, şirin Aydın’ ın vücudunun sol tarafını kullanamadığı ve ihtiyaçlarını tek başına karşılayamadığının, Fehmi Akar’ ın istemsiz hareketler yaptığının ve desteksiz ayakta duramadığını nedeniyle cezalarını kaldırdı. Güler Zere’ nin ise kanser olduğunun hastaneler ve Adli Tıp Kurumu 3. Adli Tıp ıhtisas Kurulu tarafından tespit edilmesini ve bu kurumlarca düzenlenen raporlarda belirtilen ayrıntılı tıbbi bulguları dikkate alarak, raporu onayladı.
Elbistan E Tipi Cezaevi’ nde yatan ve hastalığı nedeniyle çukurova üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ nin mahkum koğuşunda tedavi gören Güler Zere için ıstanbul Adli Tıp Kurumu 3. ıhtisas Kurulu sürekli hastalık halini belirtir raporu Cumhurbaşkanlığına sunmuştu.

Cumhurbaşkanlığı’ nın Açıklaması şöyle; “Sayın Cumhurbaşkanımız, dosyaları Adalet Bakanlığınca gönderilen Nurettin ATEş’ in felçli olduğunun; şirin AYDIN’ ın vücudunun sol tarafını kullanamadığının ve ihtiyaçlarını tek başına karşılayamadığının; Fehmi AKAR’ ın istemsiz hareketler yaptığının ve desteksiz ayakta duramadığının; Güler ZERE’ nin ise kanser olduğunun hastaneler ve Adlî Tıp Kurumu 3 üncü Adlî Tıp ıhtisas Kurulu tarafından tespit edilmesini ve bu Kurumlarca düzenlenen raporlarda belirtilen ayrıntılı tıbbi bulguları dikkate alarak, Anayasanın 104 üncü maddesinin ikinci fıkrasının (b) bendinde sözü edilen “sürekli hastalık” sebebi ile ilgililerin kalan cezalarını, söz konusu madde uyarınca kaldırmışlardır.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir