İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay’ ın sesi duyurulmalı…

Verdaa ürünlerinin tanıtımını yapmak amacıyla bir basın toplantısı düzenleyen Gülteks Dış Ticaret Ltd.şti. yönetim kurulu Başkanı Gülay Gül, zeytinyağında olduğu gibi Defne sabununda da Hatay’ın sesinin duyurulması gerektiğini söyledi.
 
Gül, Antakya’da 158 yıllık geçmişe sahip, kuruluşundan beri aynı amaçla kullanılan tarihi bir sabunhanede tamamen geleneksel yöntemlerle üretilen Antioch’s Verdaa ürünlerinin Antakya’nın yüzyıllar öncesine dayanan geleneksel sabun kültürünü dünyaya taşıdığını belirterek, Hatay Mustafa Kemal üniversitesi Fen Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi laboratuarlarında (MKüFAM) AR-GE çalışmaları yapılarak profesörlerin danışmanlığında üretilen Antioch’s  Verdaa ürünleri, defne bitkisinin mucizevi özelliklerini doğal renk ve kokusunu evlere taşımaktadır” dedi.
% 100 Doğal ve Bitkisel olan Antioc’s Verda ürünlerinin, defne meyvesi ile defne yaprağı yağ ve saf zeytinyağından üretilirken kesinlikle hayvansal ürünlerin, alkol, parfüm, renklendirici gibi katkı maddelerinin kullanılmadan üretildiğine dikkat çeken Gülay Gül, “Hammadde alımından pazara sunulacağı ana kadar üretimin her aşaması analizlerden geçirilerek Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve uluslar arası (INCI) standartlarda pazara sunulmaktadır” açıklamasında bulundu
Ekonomik Kriz Bizide Etkiledi…Ekonomik krizden diğer sektörler gibi kendilerinin de etkilendiğini dile getirin Gülay Gül, “Ekonomik kriz özellikle Avrupa ülkelerinde yaşandığı için bizi de etkiledi. çünkü biz ürettiğimiz ürünlerin büyük bir bölümünü Avrupa ülkelerine ihraç ediyorduk, şimdi ihracatımızı Ortadoğu ülkelerine yapmaya başladık” dedi.
 
Avrupa ülkelerinin daha önce Suriye’nin Halep sabununu tanıdığını ancak kendilerinin Verdaa sabun ve şampuanlarının üretime geçtikten sonra kendilerinin ürünlerinin tercih edilmeye başlandığını ancak bunu pazarlamak için çok iyi bir tanıtım yapılması gerektiğine dikkat çekerek, “Bu bir kişiyle olmuyor, buna tüm sivil toplum örgütlerinin de destek vermesi gerekir” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir