İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay’ın en büyük acil servisi hizmette…

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, acil tıp hizmetlerinin hastalara uygun şekilde verilmesi için MKü ve Uygulama Hastanesinin acil servisini tam donanımlı olarak hizmete geçirdiklerini belirtti.
 
 Canda, MKü ve Uygulama Hastanesinin acil servisinde incelemelerde bulundu. Canda, burada yaptığı açıklamada, hastanenin acil servis bölümünün Hatay’ın en büyük acil servisi konumunda olduğunu söyledi.
 
 Acil servisin haftada 7 gün ve günde 24 saat hizmet yükü olan bir alan olduğunu belirten Canda, ”Acil Tıp hizmetlerinin hastalara uygun şekilde verilmesi için acil servisi tam donanımlı olarak hizmete geçirdik. Hastalar için gerekli tedavi ve girişimler için acil serviste bir doçent, bir yardımcı doçent olmak üzere 3 acil tıp uzmanının gözetiminde acil tıp asistanları tarafından güvenle hizmet verilmektedir. Servisimizde ayrıca 5 yataklı olmak üzere bir travma odası ve 5 yataklı yoğun bakım ünitesi bulunuyor. Teknolojinin en son cihazlarıyla donanımlı acil servis halk tarafından takdir edilmektedir” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir