İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Havayı kirletenler cezalandırılacak…

Hatay Valiliği’ nin hava kirliliğinin önüne geçilmesi için başlattığı yoğun çalışma programı sürüyor. Program kapsamında toplantılar düzenleyen ve halka bilgilendirici broşürler dağıtan ilgili kurumlar, özellikle kalorifer kazanı ve soba yakılması ile ilgili önemli çalışmalar yapıyorlar.
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz Başkanlığında yapılan toplantıda, konuya ilişkin geniş açıklamalar yapılmış ve kalorifer kazanı ile soba yakma tekniklerine uymayanların cezalandırılacağı ifade edilmişti.

Devlet kömürü havayı kirletir mi?

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda bir basın mensubunun Hava kirliliğini devletin dağıtımını yaptığı kömürün kirlettiği yönündeki yorumuna açıklık getiren Lekesiz, 2008 yılı içerisinde Hatay ili genelinde 166 bin ton kömür kullanıldığını bu miktarın sadece 31 bin tonunun devletin dağıtımını yaptığı kömür olduğunu söyledi.
Bu nedenle havanın Valilik aracılığıyla dağıtımı yapılan kömürde kaynaklı olmasının zayıf bir ihtimal olduğunu söyleyen Lekesiz, “Kaldı ki öyle bir tespitimiz olursa o kömürleri kullandırtmayız” demişti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir