İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Havuç Çalıştayı

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ”havuç çalıştayı” düzenlendi. 
 
 
 
AA
 
 
 
Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ıbrahim Cesur, oda binasında düzenlenen çalıştayda yaptığı konuşmada, hazırlanan ”Havuç Sektör Raporu” projesinin bölge için bir ilk niteliğinde olduğunu belirtti. 
 
 
 
çalıştayın Kırıkhan havucunun potansiyelini ortaya koyma, sektördeki sorunlara çözüm önerileri getirme amacıyla düzenlendiğini belirten Cesur, çalıştayla birlikte hem faaliyette olan firmaların verimliliklerinin artırılacağını hem de uygun yatırım alanlarının belirlenmesine zemin hazırlanacağını ifade etti. 
 
 
 
Cesur, proje sayesinde farklı üretim teknikleri, yeni pazar arayışı, farklı havuç türlerinin yetiştirilmesi ve adaptasyonu çalışmaları ile bölgede yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirmesine katkı sağlanacağını dile getirdi. 
 
 
 
Yapılacak ilk çalışmalar arasında havuç firmalarının ihtiyacı olan soğuk hava deposunun bölgeye kurulmasını sağlamak olduğunu kaydeden Cesur, toplantının Kırıkhan havucunun tanınması ve kalitesini arttıracak faaliyetlere de imkan sunacağını ifade etti. 
 
 
 
Toplantıya, ılçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Temizkan, Kırıkhan havucu sektör raporunu hazırlayan Doç. Dr. Dilek Bostan Budak, firma temsilcileri ve bazı üreticiler katıldı. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir