İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hayalleri Suya Düşecek

Milletvekili çirkin, “Beşar Esad’ın gidişinden sonra Suriye’de söz sahibi olma hayalleri kuran Sayın Başbakan ile Dışişleri Bakanı Sayın Davutoğlu’nun hayallerini suya düşürecektir.” 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
MHP Hatay Milletvekili A. şefik çirkin, iç savaşın yaşandığı Suriye’de rejim karşıtı muhaliflerin oluşturduğu özgür Suriye Ordusu’nun (öSO) dağılma sürecine girdiğini öne sürdü.
 
 
 
öSO’yu komuta eden Albay Riyad Esad’ın yanındaki general rütbeli Suriyeli askerlerin ayrılmaya başladığını iddia eden şefik çirkin, “Bu durum Suriye’de söz sahibi olma hayalleri kuran Sayın Başbakan ile Dışişleri Bakanı Sayın Davutoğlu’nun hayallerini suya düşürecektir” dedi.
 
 
 
MHP Hatay Milletvekili şefik çirkin, yaptığı yazılı açıklamada Suriye’deki gelişmeleri konu alarak AK Parti hükümetini eleştirdi. şefik çirkin, iç savaşın yaşandığı Suriye’de Devlet Başkanı Beşar Esad’ı devirmek için bir araya gelen muhaliflerin oluşturduğu özgür Suriye Ordusu’nun dağılma sürecine girdiğini, bu grubu komuta eden Albay Riyat Esad’ın yanındaki general rütbesindeki askerlerin ayrıldığını iddia etti.
 
 
 
Milletvekili çirkin, “Beşar Esad’ın gidişinden sonra Suriye’de söz sahibi olma hayalleri kuran Sayın Başbakan ile Dışişleri Bakanı Sayın Davutoğlu’nun hayallerini suya düşürecektir. Anlaşılan o ki, ‘şam’da Emevi camisinde namaz kılacağım’ diyen Başbakan Erdoğan, Kocatepe Camii’nde namaz kılmaya devam edecektir” dedi.
 
 
 
“Bu durum Türkiye’nin ortada kalması demektir”
 
 
 
Hatay Milletvekili şefik çirkin, öSO ve Suriye Ulusal Konseyi üzerine yatırım yapan hükümetin, attığı zardan hep yek çıkması ihtimalini hatırlatarak,  Bu durumun Türkiye’nin ortada kalması demek olduğunu söyledi.
 
 
 
çirkin açıklamasının devamında, “çok değil, daha bir yıl öncesine kadar Ortadoğu’nun karizmatik devleti olan Türkiye, maalesef attığı zarın dönüşünü bekleyen zavallı, aciz, ne yaptığını bilemeyen bir devlet konumuna indirgenmiştir. Tabii ki burada Sayın Başbakanın ve özellikle Ortadoğu’nun çakma Kissinger’i Davutoğlu’nun büyük payı vardır.
 
 
 
Ancak görülüyor ki, Sayın Tayyip Erdoğan da işlerin sarpa sarmış olduğunu anlamış, yeniden Alevi-Sünni ipine sarılmaya başlamıştır. Sayın Başbakan, ‘Ne yapayım Sünnilere yapılan zulme sessiz mi kalsaydım’ diyebilmek adına, ‘şam’da namaz’ diye haykırmaktadır. Başbakanın yaptığı tehlikeli bir oyundur ve yine her zamanki gibi tehlikenin farkında değildir.
 
 
 
ışin esasının ısrail’i güvenceye almak olduğunu namus ehli bütün ilgililer bilirken, Sünni kenti olan Halep ve şam’ın hala niye Beşar Esad’ı desteklediğini Başbakan anlayamamıştır. Bizden kim yardım istemiştir ki, Türkiye kurtarıcılık adına bu batağa saplanmıştır? Hala bu sorunun cevabı yoktur. Bununla birlikte Alevi-Sünni gerilimini halk nezdinde itibar sigortası olarak görmek bu memlekete yapılacak en büyük kötülüktür.” dedi.
 
 
 
Hatay’da Hazreti Ali ve Beşar Esad posterleri taşıyarak gösteriler yapıldığını hatırlatan çirkin, bu kişilerin Alevi toplumunu teslim etmediğini, Alevi vatandaşların tedirgin olduğunu iddia etti.
CHP’yi de eleştiren çirkin, “Alevi kesiminin dertlerini dile getirdiği iddiasında bulunan CHP de dikkatli ve sorumlu davranmamaktadır. 
 
 
 
Yarın işler kontrolden çıkarsa bundan devletine sadakatinden asla şüphe duyulmaması gereken Alevi kardeşlerimiz, devletimiz ve Sünni toplum da çok büyük zarar görebilir. Bu nedenle herkes aklıselim bir şekilde hareket etmelidir” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir