İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hayırseverin hayırlı evlatları…

     Bedii Sabuncu ılköğretim Okulu çevre Kulübünün Toplum Hizmeti çalışmaları kapsamında düzenlediği Atık Kağıt Toplama kampanyası oldukça başarılı geçti.
 
    20082009 Eğitim-öğretim Yılı sonunda okul öğrencileri evlerinde atıl durumda bulunan ve kullanılmayan kitap, defter ve her türlü kağıt malzemeleri okula getirerek kampanyaya destek verdiler. öğrenciler çeşitli ilanlar hazırlayarak mahallelerindeki işyerlerine ve evlere asarak kampanyaya vatandaşların katılımını da sağladılar.
 
    12 bin kğ atık kağıt toplandıOkul müdürü Mehmet Tümer, kampanyaya okul personeli, öğrenciler ve velilerin duyarlı davranarak destek verdiklerini, kampanya sonunda 12.000 kg. Atık kağıt toplandığını belirtti.
 
    Okulumuzdaki çevre duyarlılığı oldukça üst düzeyde Kampanya ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Mehmet Tümer “Küresel iklim değişikliği, doğal dengeyi ciddi anlamda tehdit etmekte, kaynaklar hızla kirlenmekte ve tükenmektedir. öyle görünüyor ki çocuklarımızı zor bir gelecek bekliyor. Buna seyirci kalmamız mümkün değildir.
 
      Hem birey, hem de toplum olarak mutlaka bir şeyler yapmak zorundayız. Biz de Bedii Sabuncu ılköğretim Okulu olarak elektrik ve su tüketiminde önemli bir tasarruf gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra, her yıl düzenlediğimiz kâğıt toplama kampanyasını bu yıl da sürdürdük.
 
     Bu kampanya sonucunda, yaklaşık 250 ağacın yaşamı kurtulacak, yaklaşık 400 metreküp su, 60 kilowatsaatlik elektrik enerjisi tasarrufu sağlanacak, 510 kişinin oksijen ve bir ailenin 15 yıllık elektrik enerjisi ihtiyacı karşılanmış olacaktır. Kampanyamızda emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerimize ve duyarlı velilerimize çok teşekkür ediyorum.
 
    Okulumuzdaki çevre duyarlılığı oldukça üst düzeydedir. Doğa eğitimi, okulumuzun temel etkinlikleri arasındadır. 20092010 Eğitim-öğretim yılındaki çevre eğitimi çalışmalarımız, öğrencilerimizin yanı sıra velilerimizi de kapsayacak biçimde sürecektir.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir