İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hayırseverlerden Eğitime Destek

 Hayırsever iki kardeş tarafından Hatay’ın ıskenderun ilçesine yaptırılacak 12 derslikli ilköğretim okulunun protokolü imzalandı 
 
 
 
AA
 
 
 
Hayırsever Suna ve Oktay Tekin kardeşler tarafından Hatay’ın ıskenderun ilçesinde yaptırılacak olan 12 derslikli ilköğretim okulunun protokolü imzalandı. 
 
 
 
Hatay Valiliği’nde düzenlenen protokol imza törenine Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, ıskenderun Kaymakam Vekili Mehmet öz, ıl Milli Eğitim Müdürü Osman şimşek, hayırsever kardeşler Suna ile Oktay Tekin katıldı. 
 
 
 
Vali Lekesiz, törende yaptığı konuşmada, Suna ve Oktay Tekin kardeşlerin eğitimi seven bir aileden geldiklerini, bir yıl önce de anneleri Naciye Düzen’in kendi adına ıskenderun ilçesinde 10 derslikli anaokulu yaptırdığını belirtti. 
 
 
 
Okul yaptırmanın hayırseverlerde bağımlılığa dönüştüğünü ifade eden Lekesiz, Tekin ailesine teşekkür etti. 
 
 
 
Hayırsever Suna Tekin de emekli öğretmen olduğunu ve eğitime çok önem verdiğini söyledi. 
 
 
 
Suna-Oktay Tekin ılköğretim Okulu’nun yapımı için ıstanbul Kadıköy’deki 6 katlı evlerini sattıklarını, ayrıca almış olduğu emekli maaşını da eğitime harcamaya karar verdiğini ifade eden Tekin, eğitime katkılarının bundan sonra da devam edeceğini belirtti. 
 
 
 
Oktay Tekin ise ABD’de nükleer fizikçi olarak çalıştığını, annesinin yaptırdığı okulun kendisine mutluluk verdiğini kaydetti. 
 
 
 
Annesinin eğitime desteğinin ardından kardeşiyle birlikte eğitime katkı için kolları sıvadıklarını ifade eden Oktay Tekin, yaptıracakları okulun 288 öğrenci kapasiteli olacağını, bir yıldan az sürede tamamlamaya çalışacaklarını söyledi. 
 
 
 
Konuşmaların ardından okulun protokolü imzalandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir