İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hayvan Pazarı…

Büyük Birlik Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan önceki gün gittiği hayvan pazarında karşılaştığı manzara karşısında adeta şok oldu.
 
Mehmet Eraslan önceki gün hayvan pazarını ziyaretinde gördüğü trajik görüntüler karşısında şoke olurken şöyle dedi: “Ben daha önceleri de defalarca hayvan pazarına gelip esnafları ziyaret etmiştim. Buradaki esnaflarla hem çay içerdik, hem de muhabbet ederdik.
 
Hayvan pazarı daha önceleri de berbat durumdaydı ama şimdi daha berbat bir durumda olduğunu görüyorum. Alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar bu pazara nasıl geçebilecekler? ınsanlar nasıl alışveriş yapabilecekler? Yazıktır, günahtır. Bu insanlara eziyettir. Zulümdür. Buradaki insanlarda bizim insanlarımızdır.
 
Hayvan pazarının bu haline vicdanınız nasıl el veriyor? Buraya beton dökmek ve üzerini kapatmak o kadar mı zor? “Nasıl olsa bu seçimi kazandım. Gerisi önemli değil.” Zihniyeti ile hareket etmek olmaz.
 
Bu memleketin sorunlarını ve bu insanları unutanlar elbet sandıkta cezalandırılacaklardır. çünkü Antakyalılar bu defa partiye değil, adama oy vereceklerdir. Antakya’da sağ’ı da gördük, sol’u da… Hepsi defalarca denendi. Peki ne oldu? Antakya’ya hiçbir hizmet yapılmadı. Biri geldi çiçek ekti. Diğeri geldi heykel dikti. Yani hiçbir kalıcı proje gerçekleşmedi. Hayvan pazarına hiç mi gelmiyorsunuz? Böyle bir görüntü olabilir mi Allah aşkına? Belediye başkanı seçildiğim ilk yıl hayvan pazarının üstünü kapatacağım. Ayrıca zemine de beton döktüreceğim. Herkes insan muamelesi görecektir.
 
Burada insanlar sabahtan akşama kadar yağmurun altında birkaç kuruş ekmek parası kazanabilmek için mücadele veriyorlar. Kimse kimseye eziyet çektiremez. Hor göremez. Herkesin kucaklaşması lazım. Hayvan pazarını modern ve çağdaş bir hale getirmek benim görevim olacaktır. Alışverişler temiz ortamda gerçekleşecektir. Antakya’ya yakışmayan bu manzarayı ve buradaki vatandaşlarımızı göz ardı edemem” dedi.
 
Perşembe günü gittiği hayvan pazarındaki eziyet karşısındaki şaşkınlığını üzerinde atamayan belediye başkan adayı Mehmet Eraslan sözlerini; “Belediye başkanı seçildikten sonra Antakyalıları hiçbir zaman unutmayacağımı sizlerde biliyorsunuz. Ama Antakyalılarda beni unutmamalıdırlar. Herkes belediye binasına gelecek ve benimle birlikte oturma, sohbet etme ve çay içme fırsatı bulacaklardır. Kapım her zaman açık olacaktır. Belediyede hiçbir kapı kapalı olmayacaktır. çünkü belediye binası içerisindeki tüm kapıları söktürüp depoya attıracağım. şunu herkes çok iyi bilmelidir ki; belediye başkanı seçildiğim gün tüm Antakyalılar benimle birlikte belediye başkanı olacaktır” şeklinde tamamladı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir