İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HoşGörü Kenti Hatay Konuşuldu

TRT Genel Müdürlüğü ile Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği (YBTB) işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen ve 81 ili kapsayan Yerinde Konuşuyoruz Programı; Bu hafta Türkiye’nin barış, kültür ve hoşgörü kenti Antakya’dan canlı olarak yayınlandı.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
“Kamunun mesajlarının direkt, yorum katılmadan Anadolu’ya iletilmesi ve ele alınan konularda izleyicinin bilgilendirilmesi ve bilinçlendirmesinin amaçlandığı Yerinde Konuşuyoruz Programı; Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği Genel Başkanı Rahmi Vardı’nın Genel Koordinatörlüğünde, Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı şakir Gürel’in sunumuyla, 13 Temmuz Cuma akşamı 21.15-23.00 saatleri arasında, Antakya Cumhuriyet Meydanı Tören Alanından gerçekleştirildi.
 
 
 
Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, MKü Rektörü Hüsnü Salih Güder, ATSO Başkanı Hikmet çinçin, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz, ıl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, Hayırsever ış Kadını Aysel Sabuncu, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, dini cemaat liderleri, işadamlarının canlı yayın konuğu olarak katıldığı programda, Hatay’ın tarihini, kültürünü, sofra lezzetini anlatan yöresel materyaller sergilendi. 
 
 
 
Programda ayrıca Nobel Barış ödülü adayı Antakya Medeniyetler Korosu canlı yayında konser sundu.
 
 
 
“Yerinde Konuşuyoruz” programında; Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, MKü Rektörü Hüsnü Salih Güder, ATSO Başkanı Hikmet çinçin, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Hesob Başkanı A.Kadir Teksöz,  ıl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, Hayırsever ış Kadını Aysel Sabuncu, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, dini cemaat liderleri, işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımlarıyla Hatay tüm yönleri ile ele alınıp tanıtıldı.
 
 
 
Program içeriğinde ayrıca;  kültür, sanat ve müziğini temsilen yerel sanatçılar ile Antakyalı zanaatkârların ürettiklerinden ve Antakya’nın zengin yöresel yemeklerinden örnekler de sunuldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir