İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hürriyet Caddesinin Akibeti…

Antakya Belediyesi Hürriyet Caddesi (Saray caddesi adıyla biliniyor) ile ilgili projelerin cadde esnafına tanıtılması ve proje üzerine fikir alışverişinde bulunulması amacıyla 04.11.2009 (çarşamba) tarihinde saat 10:00’da Belediye Binası Meclis Toplantı Salonunda bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Antakya Belediyesi Başkan Yardımcıları Raci Coşkuner ve Faik Selçuk Kızılkaya projeyle ilgili açıklamalar yaptı, bölge esnafının sorularını cevaplandırıp proje üzerine görüşlerini aldı.
 
Bölge esnafı temsilcilerinin gerek yeni trafik düzenlemesi çerçevesinde caddenin araç trafiğine kapatılması gerekse caddenin geleceğine yönelik düşünülen proje konusunda soruları yanıtlayan Başkan Yardımcıları Coşkuner ve Kızılkaya, Hürriyet caddesinin başından itibaren sonuna kadar gerçekleşecek peyzaj düzenlemesinde caddenin alt ve üst yapısının yeniden oluşturulup Ulu Cami yanındaki meydanla birleştirilerek yeni bir boyut kazandırılmasının hedeflendiğini belirtti. Projeye göre belirtilen alanın altyapısının yenileneceği, üstyapı çalışmasında tarihi dokuya uygun görünümlü taş döşemesi yapılacağı ve planlanan peyzaj düzenlemesiyle caddenin ortasında ağaçlar ve dinlenme bankları yerleştirileceği bilgilerini bölge esnafıyla paylaştılar.
Bu projeyle Hürriyet Caddesinin, eski ve bakımsız halinden arındırılıp insanların rahatlıkla yürüyüp dolaşabileceği, alışverişini yapıp yemeğini yiyebileceği, yorulduğunda dinlenebileceği tarihi, şık ve modern bir cadde görünümüne kavuşturulacağı belirtilerek bu sayede bölge esnafının kazancının da üst seviyeye ulaşacağı vurgulandı.
 
 Konuyla ilgili görüşlerini belirten Belediye Başkan Yardımcıları Coşkuner ve Kızılkaya Ocak ayında ihaleyi yapmayı planladıklarını ve alt yapı ve üst yapı çalışmalarının ayrı ihalelerle koordineli bir şekilde yürütüleceğini belirttiler. Antakya Belediyesi olarak planladıkları her projede yapılacak çalışmalar için halkın istek ve önerilerinin dikkat ettikleri en önemli unsur olduğunu dile getirdiler. Hürriyet caddesi konusunda Antakya Belediyesi ve Bölge esnafı arasındaki 2.fikir alışverişi ve istişare toplantısına 6 Kasım 2009 Cuma günü saat 09.00’da belediye Meclis Salonunda devam edilecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir