İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ıflasa Gideriz…

 Antakya’ da modern taşımacılığa adını yazdıran Yütaş Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyeleri dertli. 68 üyeden oluşan kooperatif üyeleri, taşımacılık yaptıkları mini kamyonetlerine yetki belgesi alma zorunluluğu getirilmesiyle birlikte çok zor durumda kaldıklarını söylediler.
 
68 üye adına yazılı bir açıklama yapan Yütaş Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Muzaffer Deniz, günde ancak 1 veya 2 nakliye yaparak geçimlerini sürdürmeye çalıştıklarına dikkat çekerek, vergilerini bile ödemeye yetmeyen kazançlarına yetki belgesi gibi yeni bir yük getirmenin onları iflasa sürükleyeceğini söyledi.
 
Deniz yazılı açıklamasında, “Günde ancak bir veya iki defa yaptığımız bu iş geçimimizi sağlaması bir yana, vergilerimizi bile ödememize yetmiyor. Bu durumda ayrıca yetki belgesi alacak maddi imkânımız yoktur. Böyle şart aranırsa bütün üyelerimiz işi bırakmak zorunda kalır” dedi.
 
Triportörler için değişiklik yapıldı…Başkan Deniz açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bakanımızla yaptığımız görüşmede triportörler için değişiklik yapıldı. Ancak mini kamyonetler bu değişiklik kapsamı dışında bırakıldı. Mini kamyonetleri de bu değişiklik kapsamına alınması için Sayın Bakanımızdan ve Oda Başkanımızdan talep ediyoruz. Bu durumun dikkate alınarak mini kamyonetlerin yetki belgesi uygulaması dışında bırakılmasını rica ediyoruz” dedi. Muzaffer Deniz, konuşmasının sonunda girişimlerinden ötürü Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ATSO Başkanı Hikmet çinçin ve HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz’ e teşekkür etti

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir