İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ıGC’ de Aslan yeniden Başkan…

ıskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nin olağan kongresinde, şehmuz Aslan yeniden seçildi.Deniz Ticaret Odası salonunda önceki gün yapılan kongreye, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, ıskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, Genel Başkan Yardımcıları Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet ünal, Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim ile Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu katıldı.
Genel kurulda konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, yerel basının birçok sorunu bulunduğuna dikkat çekerek, bu sorunların çözümü için Basın’dan sorumlu Devlet Bakanı Bülent Arınç’a önümüzdeki günlerde bir dosya halinde sunarak çözümünü isteyeceklerini söyledi.
Yerel medyanın olmaması halinde insanların seslerinin kısılacağına dikkat çeken Genel Başkan Sertel, ‘Yerel medya olmazsa, yaygın medya da olmaz. Bunun için sorunlarımızın çözümü için Hükümet nezdinde girişimlerde bulunacağız. Ancak, son zamanlarda yerel ve yaygın medyada çok ciddi bir yozlaşma yaşanıyor. çünkü önüne gelen gazete açtığı için, mesleğimizin saygınlığına gölge düşürülüyor. Artık her önüne gelen, her koltuğunun altına ajandasını alanın gazete kurmaması noktasında federasyon olarak büyük bir mücadele vereceğiz’ dedi.
 
ıskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek’te konuşmasında, yerel basının, yerel yöneticilerin sesi, kulağı gözü olduğunun altını çizerek, hizmetlerini basın aracılığıyla halka duyurduğunu söyledi ve  basın mensuplarına bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.Daha sonra seçimlere geçildi. Divan Başkanlığını Hamit Saçar’ın yaptığı kongrede, şehmuz Aslan tek listeyle seçime girdi.
 
şehmuz Aslan yeniden başkanlığa seçilirken, Yönetim Kurulu’na Hamit Saçar, Ufuk Aktuğ, Sabahattin Uygun, Rızkullah Terbiyeli, ömer Soylu, Gökhan Gökpınar, Turan Yenievli ve Ahmet Seher getirildi.
Denetim Kurulu ıdris Aydoğan, Helga Terbiyeli ve Yaşar Güllü, Disiplin Kurulu da Akay Eren, Sadullah Aslan ve Mehmet Konaç’tan oluşurken, Federasyon delegeliklerine Hamit Saçar, Sabahattin Uygun, Necati Yıldız ve Ufuk Aktuğ seçildi.Başkanlığa yeniden seçilmesinden dolayı genel kurula teşekkür eden şehmuz Aslan, ıskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nin bayrağını daha yükseklere taşımaya devam edeceğini vurguladı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir