İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“ıl Başkanı Hazırladı”

CHP Hatay Milletvekili Eryılmaz; “Genel başkanımızın Hatay ziyareti programı ıl başkanımız Servet Mullaoğlu tarafından hazırlanmış ve uygulanmıştır. Bu programa hiçbir milletvekili arkadaşımızın en ufak bir müdahalesi olmamıştır”
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl ve Mevlüt Dudu ortak bir basın açıklaması yaparak, geçtiğimiz gün partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek, istifasında kendilerine yönelik bazı iddialarda bulunan Yeşilpınar Belediye Başkanı Malik Kılıç’ın iddialarına cevap verdiler.
 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 23 Eylül’de Hatay’a bir ziyaret gerçekleştirmiş ve bu ziyaret çerçevesinde bir dizi toplantılara katılmıştı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu programında olmasına rağmen Yeşilpınar Belde Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılışına katılmamıştı.
 
 
 
Bu gelişme üzerine Yeşilpınar Beldesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Malik Kılıç, bir basın toplantısı düzenleyerek partisinden istifa etmiş ve istifasının gerekçeleri arasında CHP Hatay Milletvekilleri Eryılmaz, Akgöl ve Dudu’nun, Genel Başkanın açılışa gelmemesi konusunda baskı uyguladığı gibi birtakım iddialarda bulunmuştu.
 
 
 
“Programdan Haberimiz Dahi Yok!”
 
 
 
Hatay milletvekilleri adına basın açıklamasını yapan Eryılmaz, Genel başkanın Hatay ziyareti ile ilgili programının, ıl Başkanı Mullaoğlu tarafından hazırlanıp, uygulandığını belirterek, “Bu programa hiçbir milletvekili arkadaşımızın en ufak bir müdahalesi olmamıştır. Bütün program il başkanımızın inisiyatifi ile gelişmiştir. Yeşilpınar beldemizde belediye hizmet binasının temel atma töreni ile ilgili program da bu kapsamda hazırlanmıştır. Bizim bu konuda herhangi bir müdahalemiz de kesinlikle olmamıştır” dedi
 
 
 
Program hazırlanırken görüşlerine dahi başvurulmadığını belirten CHP Hatay Milletvekili Eryılmaz, bu programda yaşanan aksaklıklardan kendilerinin sorumlu tutulmak istenmesinin kesinlikle iyi niyetli bir yaklaşım olmadığını, “Yeşilpınar beldesine gidersiniz istifa ederiz” şeklindeki iddiaların ise partiyi yıpratmaya yönelik komik iddialar olduğunu vurguladı
“Ne Başkanla Nede Yeşilpınar Halkıyla Hiçbir Sorunumuz Olmadı, Olamaz”
 
 
 
Ne istifa eden belediye başkanı ne de yıllardır CHP’ye her koşulda sahip çıkan yiğit ve devrimci Yeşilpınar beldesi halkıyla hiçbir sorunları olmadığını dile getiren Eryılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bizim ne istifa eden belediye başkanıyla ne de yıllardır CHP’ye her koşulda sahip çıkan yiğit ve devrimci Yeşilpınar beldesi halkıyla hiçbir zaman sorunumuz olmamıştır ve olmayacaktır. Nitekim 20 Gün önce belediye başkanımızın oğlunun düğününe bütün milletvekili arkadaşlarımızla birlikte katıldık ayrıca Beldede yapılan festivale de katılarak hepimiz birer konuşma da yaptık.
 
 
 
 Milletvekillerini halkımızla karşı karşıya getirmeye parti içerisinde nifak tohumu ekmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Buna asla izin veremeyeceğiz. Sayın Kılıç’ın ismimizi zikrederek genel başkanımızın Yeşilpınar Beldesine yapacağı ziyarete engel olduğumuz yönündeki açıklamasını esefle ve büyük bir üzüntüyle karşıladığımızı ifade etmek istiyoruz. Bu suçlamayı şiddetle reddediyoruz.” 
 
 
 
“Asıl Olan CHP’dir”
 
 
 
Kılıç’ın neye dayanarak böyle bir suçlama yönelttiğini bilmediklerini kaydeden Eryılmaz, “ Yıllarını bu partiye veren bir belediye başkanımızın, daha sakin daha soğukkanlı ve parti menfaatlerini ön planda tutan bir anlayışla hareket etmesini beklerdik, Asıl olan CHP’dir. Altını çizerek tekrar ifade ediyoruz. Sayın genel başkanın Hatay programı ıl başkanımız Servet Bey tarafından hazırlanmıştır. Bu nedenle programla ilgili yaşanan aksaklıkların il başkanımız tarafından cevaplandırılması gerekmektedir”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir