İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ılk On ıçerisnde Olmalıyız…

Lekesiz, “Sahip olduğu değerler göz önünde bulundurulduğunda, Hatay hak etmediği bir noktada bulunuyor.

 

Hatay bu değerlerle ülke sıralamasında ilk on şehir arasına girmeyi hak ediyor”H.BozokCHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl; Antakya Merkez ılçe Başkanı Mevlüt Yeşildağ ve yeni yönetimle birlikte Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’e nezaket ziyaretinde bulundu.

 

CHP heyetini makamında kabul eden Vali Lekesiz, Sahip olduğu değerler göz önünde bulundurulduğunda, Hatay’ın hak etmediği bir noktada olduğunu belirterek, Hatay’ın bu değerlerle ülke sıralamasında ilk on şehir arasına girmeyi hak ettiğini söyledi.

 

Hatay’ın sahip olduğu bu değerlerle imrenen değil, imrenilen il olması gerektiğini kaydeden Lekesiz, “Sahip olduğu değerleri göz önünde bulundurduğumuzda Hatay’ın hak etmediği yerde olduğunu görüyoruz. 

 

Hatay bu değerlerle ülke sıralamasında ilk ona girmeği hak ediyor. ınsanlara ilk on ili sorduğumuzda, ıstanbul, Ankara, ızmir gibi akıllara Hatay da gelmelidir. Yaptığımız bütün çalışmalar bunun içindir.” şeklinde konuştu.

 

CHP’nin demokrasi hayatımızda çok köklü bir geçmişe ve birikime sahip olduğunu da belirten Vali Lekesiz, bu birikimin ülke genelinde ilk 10 il arasında yer almamız için kullanılması gerektiğini söyledi. 

 

Muhalefeti Hatay’a katkı sağlamak için yaptıklarını belirten Milletvekili Akgöl, Hatay’ın sahip olduğu değerlere ıstanbul’un dahi sahip olmadığını belirtti ve Hatay’ın hak ettiği yere gelmesi için CHP olarak ellerinden gelen çabayı sarf ettiklerini ve etmeye de devam edeceklerini söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir