İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ışçi Filmleri Festivali Başlıyor…

ışçi Filmleri Festivali Düzenleme Komitesi adına Kadir Gönüllü, ”Festival düzenleme komitesi ve gönüllüleri adına halkımızı 13-16 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek festivalimize davet ediyoruz” dedi.
 
Ulus Meydanı’nda (KESK, HAMOK, DıSK/Dev Sağlı-ış, Halkevleri) ışçi Filmleri adına basın açıklaması yapan Festivali Düzenleme Komitesi Sözcüsü Kadir Gönüllü, Hatay Emek ve Demokrasi güçleri olarak, kenti Uluslararası ışçi Filmleri festivaliyle bir kez daha buluşturduklarını belirterek, ”Bu yıl 5’incisi gerçekleşen Uluslar arası ışçi Filmleri Festivali 25-26 Aralık’ta Samandağ gösterimleriyle başlamıştı. şimdi Hatay emek ve demokrasi güçleri festivali beşinci kez Antakya’ya taşıyor. Antakya gösterimleri 13-16 Ocak tarihlerinde Antakya Kültür Merkezi’nde izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor” dedi.
 
Etkinliklerinin, 13 Ocak Perşembe günü saat 17:30’da Ulus alanında festival yürüyüşle başlayacağını, saat 18:00’de “Kadınlar ve Tekel” belgeselinin ardından “Hacivat ve Karagöz gölge oyunu” ve müzik dinletisiyle açılışlarının devam edeceğini ifade eden Gönüllü, ”Dört gün boyunca ücretsiz olarak yapılacak gösterimler süresince yirmi yedi film ve belgesel izleyicisiyle buluşacaktır.
 
Festivalimiz kapsamında düş sanat tiyatrosu ve düş sahnesi tiyatro grubunun gösterimleri olacaktır. Ayrıca festival kapsamında üniversitelerde öğrenci mücadelesi, sağlıkta dönüşüm ve aile hekimliği ile güvencesizlik ve güvenceliğe karşı mücadele konulu paneller gerçekleşecektir. Bilindiği üzere 2006 yılında ilk kez Ankara ve ıstanbul’da eş zamanlı olarak başlayan ışçi Filmler Festivali, Japonya’dan Latin Amerika’ya kadar geniş bir yelpazede, ülkelere özgü ürünlerle gösterime giriyor.
ülkemizde birçok ilde gerçekleşen festivalimizin Hatay ayağının tanıtımı amacıyla Ulus meydanında bir iletişim standı açtık. Stanttan festival programına dair broşürlere ulaşılabilir ve çalışmalarımıza yardımcı olmak isteyen gönüllüler bu noktadan iletişime geçebilirler.
 
Festival düzenleme komitesi ve gönülleri adına halkımızı 13-16 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek festivalimize davet ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir