İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Islah çalışmaları devam ediyor…

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, ceza infaz kurumlarında ıslah çalışmalarının, tutukluyu dört duvar arasında tutmakla olamayacağını ve böyle bir uygulamanın artık çağ dışı bir uygulama olduğunu söyledi.
 
Yıldırım, yaptığı açıklamada, Adalet Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda, cezaevinde kalan tutuklu ve hükümlülerin ıslah çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini ifade etti. Bakanlığın tutuklu ve hükümlülerin topluma hazır hale gelmeleri için çeşitli çalışmalar yaptığını ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu: ”Ceza infaz kurumlarında ıslah çalışmalarının, tutukluyu dört duvar arasında tutmakla olmaz ve böyle bir uygulama artık çağ dışı bir uygulama.
 
Eğitimlerini alan tutukluların sosyal yaşamlarında ve ruh hallerinde olumlu değişimler olmakta. Bizlerde Hatay’da hükümlü ve tutukluların sosyal hayata hazırlanmaları doğrultusunda gerek meslek sahibi olmaları gerekse de daha donanımlı olmaları için eğitim çalışmaları yapıyoruz.”
 
HEM BıLGıLENDıRıCı HEM DE EğıTıCı FAALıYETLER YAPIYORUZ
 
Yıldırım, tutukluların, infaz kurumunda bulundukları süre içinde hem bilgilendirici hem de eğitici faaliyetleri gerçekleştirdiklerini belirterek, ”Son olarak da Sosyal Güvenlik Kurumu ıl Müdürlüğü, tutuklulara değişen sosyal güvenlik mevzuatı hakkında bilgilendirici eğitim verdi. Bu eğitim süreci içinde yaklaşım bin tutukluya mevzuata ilişkin sorunlara çözüm arandı” dedi. Yıldırım, SGK ıl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt ve personeline yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir