İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Islah Çalışmaları ışe Yaradı…

Merkeze bağlı çekmece Beldesinden geçen Hana deresi hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta sonu yaşanan yağış sonrası taşmış ve çevre yerleşim birimlerini tehdit etmişti. Hemen her yağış sonrası yaşanan manzaralar bir kez daha yaşanmış ve çok katlı bazı yapılar risk altında kalmıştı. Son yağışta da böyle oldu.
 
 
Ancak Devlet Su ışlerinin çekmece Belediyesi girişimleri sonrasında dere yatağında sadece yağıştan birkaç gün önce yaptığı ıslah çalışması büyük bir felaketin önüne geçti. Dere yatağının genişletilerek, derinleştirildiği çalışma sonrası yoğun yağışa rağmen dere suyunun fazla taşmamasına neden oldu. Böylece dere kenarında yer alan çok sayıda apartman önceki yağışlarda olduğu gibi taşkın sulara maruz kalmadı.
 
 
öZENıR: çALIşMA OLMASAYDI ZARAR BüYüK OLURDU…
Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan çekmece Beldesi Belediye Başkanı Dr. Cafer özenir, dere yatağında yapılan çalışmanın çekmece Beldesinde çok sayıda yerleşim birimi ve ekili araziyi tehditten kurtardığını söyledi. Devlet Su ışlerine yaptıkları çalışmalardan ötürü teşekkür eden Başkan özenir, “Son yağışla birlikte beldemizin büyük bir bölümünde altyapımız zarar gördü. çok sayıda işyeri ve meskeni sular bastı. Ancak Hana deresinin her yağış sonrası taşması sonucu yaşanan olumsuzluk bu kez şiddetli yaşanmamıştır. Bunda da yağış öncesi yapılan çalışmaların önemi büyüktür” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.