İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kadın Kadına Devam Ediyor…

Samandağ’ da kadınların; kadın sağlığı, aile planlaması, insan hakları bağlamında kadın hakları ve aile içi iletişim konularında bilgi sahibi olmalarının sağlanması amacıyla ılçe Kaymakamının eşi Ayşe Kurtbeyoğlu başkanlığında yürütülen Kadın Kadına Projesinin ikincisi Kuşalanı Beldesinde düzenlendi. Kadınlardan yoğun ilgi gören etkinlikte, Milli Eğitim şube Müdürü Seher Baktıaya projenin tanıtımı ile ilgili bir konuşma yaptı.
 
Ardından kadınlara hitap eden ılçemiz Kaymakamının eşi Ayşe Kurtbeyoğlu “öncelikle kadına adını verdiğimiz çalışmamızın ikincisini Kuşalanı beldesinde başlatmış bulunuyoruz. Bu proje ile amacımız kadın ve kızlarımızın sağlık ve kadın hakları konularında bilgilenmeleri yanında özellikle çocuklar ile doğru iletişim kurabilmeleri konusunda bilinçlenmelerine yardımcı olmaktır bu suretle hem çocuklarımız eğitime katkı sağlamış olacaksınız hem de gerek sağlık gerekse hukuki haklarınız konusunda bilinçlenmiş olacaksınız. Projenin hazırlanmasında emeği geçen bütün arkadaşlarıma ve il sağlık müdürlüğünden katılan görevli arkadaşımıza katkılarında dolayı teşekkür ediyorum toplantının sonunda varsa soru ve sorunlarınızı tespit ederek çözmeğe çalışacağız toplantının yararlı sonuçlar doğurmasını temenni ederim” dedi.
 
 Etkinlikte, Rehber öğretmen Seval Karadağ, Aile içi iletişim, ergenlik dönemi ve sorunları konulu sunumu yaptı. Doktor Mutlu Gün de Aile planlaması, Anne sütü, menopoz ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar hakkında bilgiler verdi. ıl Sağlık Müdürlüğü, kanser kontrol birim sorumlusu Ummahan özaydın meme kanseri ve rahim ağzı kanseri ile ilgili sunum yaptı. Avukat Meltem Ahres Nural, medeni kanunda kadının yeri, aile içi şiddete maruz kalındığında başvurulacak yollar hakkında bilgi verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir