İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kadir Geceniz Mübarek Olsun

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş mübarek Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Belediye Başkanı Savaş kutsal kitabımız “Kuran-ı Kerim”in inmeye başladığı gece olarak da bilinen Kadir Gecesi”nin, feyz ve bereketinin tüm insanlığa dostluk, barış ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu ve vatandaşların Kadir Gecesi’ni kutladı. 
 
 
 
Başkan Savaş yayınladığı mesajında şunları belirtti;
 
 
 
“Ramazan ayının sonuna yaklaşırken bin aydan daha hayırlı olan übarek Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.
 
 
 
Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır.
 
 
 
 Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesilece olacaktır. Zihnimiz ve kalbimizdeki yükleri hafifleterek ruhumuzda derin izler bırakan Kadir Gecesi, sema kapılarının açıldığı, esen ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, duaların kabul edildiği ve adeta yer ehli ile gök ehlinin birbirleriyle buluştuğu gecedir.
 
 
 
 Yüce Allah; en büyük mucize olan Kuran-ı Kerim-i Peygamber Efendimize bu kutlu gecede indirmiştir. 
 
 
 
Bu kutlu gecenin insanımız arasındaki kırgınlıklara ve dargınlıklara son vermesi, kırık kalplerin onarılması, dünyanın dört bir yanında açlıkla sefaletle, hastalıklarla mücadele eden, savaşlardan mağdur olan inanlar için dünyaya huzur ve barış getirmesini diler, bu vesile ile başta hemşehrilerim olmak üzere tüm ıslam âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir