İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kandiller Eşsiz Fırsatlardır…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, bugün başlayacak olan mübarek üç ayların başlangıcı ile 24 Mayıs Perşembe gecesi idrak edeceğimiz mübarek “Regaib Kandili” münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak vatandaşların bu müstesna günlerini kutladı. Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş mesajında duygu ve düşüncelerini şöyle belirtti.
 
 
 
 
“Saygıdeğer Hemşehrilerim;Mübarek üç aylar ve bu ayların içerisindeki kandiller dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir mevsimdir. Dini hayatımıza pozitif anlamda yeni bir heyecan, canlılık ve ivme kazandıran üç aylar ve bu ayların içinde yer alan kandiller, gönül evlerimizi aydınlatan ışıklardır. Kandiller birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamımıza daha da katkı sağlayan eşsiz fırsatlardır. üç aylar olarak adlandırdığımız mübarek aylardan Recep ayının ilk kandil gecesi olan Regaib Kandili’de bu özel günlerden birisidir.
 
 
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle, hemşehrilerimin mübarek üç aylarını ve Perşembe gecesi idrak edeceğimiz Regaib Kandili’ni kutluyor, bu müstesna günlerin tüm ıslam âleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzur ortamına katkıda bulunmasını diliyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir