İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kaplan Belediye’ ye aday değil…

Hollanda’ da yaşayan eski Milletvekili ve Halkla ılişkiler ve Strateji Uzmanı Mehmet Fevzi Kaplan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ nu Ankara’da ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’ nun TBMM’deki odasında gerçekleştirilen görüşme sonrasında Kaplan, yaptığı değerlendirmede Kılıçdaroğlu ile görüşmesinden çok memnun olduğunu belirtti. Halkla ılişkiler ve Strateji Uzmanı Mehmet Fevzi Kaplan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ nun, Hollanda’daki çalışmaları nedeniyle kendisini kutladığını. Ayrıca onun isteği üzerine, mecliste bulunan iki profesör ile görüştüğünü ve görüşmelerin ana konusunun Hatay olduğunu söyledi.
 
Antakya’da doğup büyüdüğü için o bölge insanının sorunlarıyla yakından ilgilendiğini vurgulayan Mehmet Fevzi Kaplan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hatay’ın konusu Hz. Yusuf’un hikâyesine benzer. Biliyorsunuz, kardeşleri kıskançlık nedeniyle Hz. Yusuf’u kuyuya attılar. ıktidardaki hükümette öyle davranıyor.”
 
Ortadoğu’ da demokrasi sorunu var
 
Konuşmasında Ortadoğu’ya ilişkin “Ortadoğu’da demokrasi sorunları var ancak her ülkenin insanları kararlarını kendileri verip, geleceklerini kendileri belirlemelidir. Hükümetler gelip-geçicidir. Biz, komşularımızla iyi geçinmek zorundayız. Bizim dinimiz olan ıslam, barış ve sevgi dinidir. Avrupa’da üst düzey mevkilere gelmiş Antakyalılar vardır. Bunlar bölgedeki gelişmeleri yakından takip eden, konuya hâkim insanlardır” ifadelerine yer ver veren Halkla ılişkiler ve Strateji Uzmanı Mehmet Fevzi Kaplan, Hatay’daki işsizlik ve ekonomik sorunlar için iktidar partisi ile muhalefet partileri CHP ve MHP’ nin il teşkilatlarının bir araya gelerek, çözüm üretmesi gerektiğini vurguladı. Kaplan, “Halk tarafından seçilmiş kişilerin görevlerini yerine getirmesi lazım. Gördüğüm kadarıyla bu görevi şimdilik bölgedeki Alevi lider Sayın Nasrettin Eskiocak ile Sünni cemaatin dini lideri ve Hristiyanların lideri birlikte yürütüyorlar. üçü de tarihi bir işbirliği içinde” dedi.
 
Allah böyle yaratmış…
 
Kendisinin de Alevi olduğunu belirten Kaplan, bu konudaki görüşlerini de, “Allahü Teala, Alevi bir ailenin çocuğu olarak yaratmış. Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde Sünni bir ailenin çocuğu olarak doğsam Sünni, ıtalya’da Hristiyan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelsem Katolik olabilirdim. Bu yüzden Allah’ın işine kimse karışmamalı ve din üzerinden siyaset yapılmamalı” sözleriyle açıkladı.
 
Belediye Başkanlığı’ na aday değilim
 
Halkla ılişkiler ve Strateji Uzmanı Mehmet Fevzi Kaplan, CHP’den Antakya Belediye Başkanlığı’ na aday olup olmayacağı yönündeki soruya; “Hayır aday olmayacağım. Herkes rahatlasın. Aday olsaydım kazanabilirdim. Hollanda’daki işlerimi bırakabilecek durumda değilim. CHP’den aday olacak kişi, bölgedeki tüm insanlara aynı yakınlıkta olursa seçimi kazanır. öncelikle fakir olan, sıkıntıda olan insanlara kucak açılmalı. Antakya, yalnızca zenginlerin refah içinde yaşadığı bir yer olmamalı” şeklinde cevap verdi…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir