İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Kardeşlik Buluşması Rüzgarı”

16 Eylül’de Antakya’da düzenlenecek olan “Türkiye-Suriye Kardeşlik Buluşması” eyleminin hazırlıkları tüm Hatay’da hızla devam ediyor. Türkiye-Suriye Kardeşlik Platformu tarafından düzenlenecek olan eylem için Hatay ve ilçelerinde mahalle ve belde toplantıları düzenleniyor.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Samandağ ilçesinde gerçekleştirilen toplantıya katılan yüzlerce yurttaş eylem için seferber olma kararı aldı. Eylemin bildirileri ve afişleri halka dağıtılırken, yurttaşlar eylemden tüm Samandağ’ı haberdar etme ve binlerce kişiyle Antakya’ya gitme iradesiyle toplantıdan ayrıldı. Kardeşlik Platformu sözcülerinin konuşmaları sık sık alkışlarla ve sloganlarla kesildi. 
 
 
 
Gençlerin yoğun katılım gösterdiği toplantıda terör kampları kapatılana kadar mücadeleye devam denildi. Ahmet Kaya düğün salonunda yapılan toplantıda söz alan yurttaşlar eyleme ilişkin önerilerini ilettiler.
 
 
 
 16 Eylül’de Antakya Doğuş Okulları önünde saat 17.00 de başlayacak “Kardeşlik Buluşması” için Samandağ’dan saat 15.00’de Yeni Park önünden minibüslerin kaldırılacağı ve konvoy oluşturulacağı öğrenildi.
 
 
 
 Kardeşlik Platformu’nun aktardığı bilgilere göre belde ve mahalle toplantıları eyleme kadar devam edecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir