İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kavukoğlu’ndan ÖSS’ye Eleştri

    öSS’nin bu yıl da yüz binlerce gencin umutlarını, geleceğini dişlileri arasında öğüten bir çark işlevi görmeye devam ettiğini ifade eden Eğitim Sen şube Başkanı Servet Kavukoğlu, “öSS, başta yoksul ve kız öğrencileri olmak üzere eşitsiz ve adaletsiz bir eleme sistemi olmaya devam etmiştir.
 
    öSS maddi ve manevi yıkımlar üreten bir sistem olamaya devam etmiştir” dedi. öSS’ye ilişkin yaşanan tüm zorluklara karşın sınavı kazanan yoksullar için eğitim engellerinin bitmeyeceğini ifade eden Kavukoğlu, yüksek öğrenim harçlarının geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da çok sayıda gencin eğitimini yarıda bırakmasına sebep olacağını söyledi.
 
 EğıTıM BıR HAKTIR…
 
Kavuklu, eğitimin bir hak, dolayısıyla kamu tarafından yerine getirilmesi gereken bir hizmet olmaktan çıkarılarak ticarileştirilmesinin, var olan eşitsizlikleri de giderek derinleştirmekte olduğuna dikkat çekti.
 
    Konuşmasına “Eğitim Sen olarak yetkilileri bir kez daha öSS ve eğitim sistemi temelinde köklü bir değerlendirme yapabilecek ve kamusal, demokratik bir üniversite eğitimi yaratma sürecinde adımlar atılmasını sağlayacak bir düzenleme yapmak üzere sürecin taraflarının dahil olduğu bir ortam yaratmaya, davet ediyoruz.”diye devam etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir