İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kimler Rant Sağlıyor?…

Antakya-ıskenderun karayolunun Honda plaza önündeki alanda yapılması tasarlanan üst geçidin, alt geçide dönüştürülmesi vatandaşların tepkisini çekmeye başladı.Bu değişikliğe “Bu kıyak kime?” tepkisini gösteren vatandaşlar, alt geçidin tamamen birilerine rant sağlamaya yönelik olduğunu iddia ettiler.
 
 
Antakya-ıskenderun karayolunun en önemli kavşağında yapılacak alt geçidin trafiği rahatlatmak yerine aksine sıkıntılar yaratacağını öne süren vatandaşlar, “Yerel basından takip ettiğimiz kadarıyla, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’ in başkanlık ettiği bir toplantıda gündeme getirilmiş ve Mimarlar Odası Başkanı Yaşar Coşkun’un tepki gösterdiğini okumuştuk. Biz sayın Coşkun’un bu tepkisine katılıyoruz. çünkü alt geçitin yağışlı günlerde kesinlikle sularla dolacağı bir gerçektir. Alt geçidin kazısı Asi Nehri seviyesi’ nin altına düşüyor. Tehlikenin salt bununla kalmayacağı, Kuzeytepe tarafından ve çevre yolunun Kuzeytepe kesiminin daha yüksekte olmasından dolayı gelecek tüm yağmur suları bu alt geçidi kesinlikle çalıştırmayacaktır’ görüşünü öne sürdüler.
 
 
üst geçidin bir kanadı Otogar’ a, bir kanadı Antakya’ ya ve diğer bir kanadı ise Reyhanlı yoluna geçmek üzere planlandığını hatırladıklarını kaydeden tepkici vatandaşlar, “şimdi alt geçitle Otogara ve Reyhanlı yoluna nasıl gidilecek.? Alt geçit sadece Antakya’ ya direkt geçişi amaçlıyor. Ama bu alt geçidin yağmurlu günlerde tamamen sularla dolacağı neden hesaplanmıyor? Bu değişiklik kim ve kimlere kıyak çekilmek için yapıldı? Birileri çıksın bunu açıklasın” eleştirisinde bulundular.
 
Alt geçidin yapılmaması halinde trafiğin çok daha rahatlayacağını iddialarında yer veren vatandaşlar, “Sayın Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in girişimleri sonucu bu geçit programa alınmıştı. Sadece bu değil, Otogar önündeki ve çevre yolunu Samandağ-Antakya karayolu üzerinden Harbiye’ ye bağlayan üst geçitle birlikte bir bütün olarak projelendirilmişti. şimdi çok önemli konumdaki kavşaktaki üst geçit ne oldu da alt geçide dönüştürülüyor? Daha fazla masraf yapılmadan ve trafiği ileride sıkıntıya daha fazla sokmadan bu değişiklikten vazgeçilmelidir. çünkü, yolun eski düzeninde kalması daha da mantıklı olacaktır’ görüşünü savundular.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir