İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kimseye Ayrıcalık Yok…

Hatay ıl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Gülen, mecliste ilçelere hizmet için ödenek aktarımında Kırıkhan’ a özel bir ayrıcalık uygulanmasının mümkün olmadığını kaydederek “Kırıkhanlı üyeler yol hizmetleri için özel ıdaredeki ödeneklerin Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılmasını istemişlerdir.
 
Buradan aktarılan 450 bin TL olup diğer ödenekle birlikte toplamda 880.000 TL’ ye yükselmiştir. Aksi bir şey yoktur” dedi. Basında çıkan haberler üzerine kamuoyunda yanlış anlaşılmalar olabileceğini kaydederek “Adilane, şeffaf değerlendirmelerde bulunduk” diyen Mehmet Gülen, bütçede AKP ve CHP’ li üyelerin müştereken çalıştıklarını, karşılıklı isteklerin dikkate alındığını bir ayrıcalık olmadığını savundu.
 
öte yandan AK Parti ıl Başkanı Adem Yeşildal’ ın  yaptığı açıklamada; Hatay’ da yerel seçimden hemen sonra mecliste yeter çoğunluk olan 27 sayısına ulaşmalarına rağmen CHP’ ye işbirliği teklifi götürdüklerini ve bu partinin sağduyu ile hareket ederek girişimlerine olumlu karşılık vermek suretiyle 7 aydan beri birlikte köylere hizmete çalıştıklarını anlattı. Hatay’ da ıl Genel Meclisindeki “AKP-CHP” modelinin Türkiye’ ye örnek olduğunu söyleyen AK Parti ıl Başkanı Adem Yeşildal, bu işbirliğinin Hatay köylerine hizmetleri daha verimli kılacağını sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir