İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Koltuk Sevdalısı Değilim

CHP ıl Başkanlığı Adayı Kırık, “Adaylığım hiçbir şekilde koltuk mücadelesi değildir,  Benim yönetim anlayışımın temeli; kimseyi ötekileştirmeyen ve kimseyi dışarıda bırakmayan bir yapıyı Hatay’da birlikte kurmaktır.” 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Bir dönem CHP Hatay’dan milletvekili adayı da olan Av. Nazım Kırık, 24 Haziran 2012 tarihinde yapılacak olan CHP Hatay ıl Kongresi’nde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. 
 
 
 
CHP ıl binasında düzenlediği basın toplantısında CHP ıl Başkanlığı için aday olduğunu açıklayan Kırık, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra aday olmaya karar verdiğini belirterek, uzun yıllar boyunca partinin tüm kademelerinde görev aldığını, bir partili olarak görev aldığı ve alamadığı tüm dönemlerde hep partisinin yararına çalışmalar içinde olduğunu söyledi. 
 
 
 
Hiçbir zaman dar kadrocu ve dışlayıcı bir anlayışa sahip olmadığını ifade eden Başkan Adayı Kırık açıklamasını şöyle sürdürdü;
 
 
 
“Yaklaşık iki yıldan beri CHP Hatay ıl örgütü’nde bazı sıkıntıların olduğu herkesin bilgisi dâhilindedir. Bu sıkıntıların giderilmesi için hep çaba sarf ettim ve uzlaştırıcı bir yaklaşım içinde oldum. Ancak bu girişimlerden sonuç almak mümkün olmadı. Bu nedenle partinin siyasi ilkelerinin her alanda hayat geçirilmesi, partiye yeni açılımlar getirilmesi ve parti örgütünün daha da gelişmesini sağlamak amacıyla CHP’ye gönül vermiş üyelerle birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığım görüşmeler sonucunda aday olmaya karar verdim. Benim yönetim anlayışımın temeli kimseyi ötekileştirmeyen ve kimseyi dışarıda bırakmayan bir yapıyı Hatay’da birlikte kurmaktır. Adaylığım hiçbir şekilde koltuk mücadelesi değildir.” 
 
 
 
Bugüne dek CHP’nin demokrasinin savunucusu olduğunu da ifade eden Kırık, Hatay ıl Kongresi’nin bir şölen havasında geçeceğini belirterek, bu seçimde kazananın CHP olacağını söyledi ve diğer aday Av. Servet Mullaoğlu’na başarılar diledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir