İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kuseyri’ye, Gurur Verici Görev…

Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetim kurulu üyeliğine seçilmesinin gurur verici olduğunu belirterek, “Görevimin hakkını vermek için gece gündüz çalışarak, bölgemizin sorunlarını çözmek için çaba göstereceğim” dedi.
 
HATAY’DAKı TüM ODA BAşKANLARI VE SıVıL TOPLUM KURULUşLARININ DESTEğıNı ALMAK BENı DUYGULANDIRDI
 
Kuseyri, gazetemize yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta sonu TOBB’un 64. genel kurul seçimlerinde Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında oluşan yönetim kuruluna Akdeniz Bölgesini temsilen seçildiğini ve kendisine destek veren tüm oda başkanları ile sivil toplum kuruluşlarına desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini belirtti.
 
Kuseyri, Hatay’daki tüm oda başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının desteğini almasının gurur verici olduğunu ifade ederek, “Bu birlikteliği görmem bana büyük bir gurur ve onur verdi. Seçilmem elbette güzel bir olay. Ama Hatay’daki değerli tüm oda başkanlarımın, sivil toplum kuruluşlarının birbirinden değerli temsilcilerinin samimi ve içten destek vermelerini ömrüm boyunca unutmayacağım. Bu davranışları beni duygulandırdı. Onlara teşekkürlerimi şükranlarımı sunuyorum. Vermiş oldukları güvene ve desteğe layık olacağım” dedi.
 
MAKAMLAR, UNVANLAR GEçıCı, HıZMETLER KALICIDIR
 
şeffaf bir yönetim anlayışından yola çıkarak, bölgenin sorunlarını yakınen bildiğini ifade eden Kuseyri, şöyle konuştu: “öncelikle TOBB yönetim kurulu üyeliğine seçilmem gurur verici. Bu kutsal görevin hakkını vermek için gece gündüz çalışarak bölgemizin sorunlarını çözmek için çaba göstereceğim. Adaylık sürecimin ardından Hisarcıklıoğlu ve yönetim kurulu arkadaşlarım büyük bir teveccüh göstererek, benden Akdeniz bölgesi sorumlusu olmamı istediler. Verilen güvene layık olmak, sektörümüzün sorunlarını ivedilikle çözüme kavuşturmak birinci koşulum olacak. Makamlar, unvanlar daima geçicidir. ülkeye yapacağımız hizmetler ise kalıcıdır. Bu anlayıştan yola çıkarak, görevimizin bilinci içerisinde olacağız. Sadece hizmeti düşüneceğiz.”
 
TOBB’DA HıZMET ETMEK ıçıN YARIş VAR
 
Kuseyri, TOBB genel kurulunun bir siyasi seçim olmadığını belirterek, “Burada insanlar hizmet etmek için yarışır. ülkesine, bölgesine ve kentine nasıl faydalı olur, düşüncesiyle hareket eder. Yönetim Kurulu Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu, ülkenin sorunlarını her fırsatta devlet büyüklerimize ileterek, çiftçinin, yatırımcının, sanayicinin, işadamlarının ön görülerini iletmiştir. Burada siyaset yok, hizmet, yatırım ve yeni istihdam sahalarının açılması için gayret ve çaba var” diye konuştu.
 
AKDENıZ BöLGESıNı EN ıYı şEKıLDE TEMSıL EDECEğıM
 
ülkede ekonominin gelişmesi için birlikteliğe ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Kuseyri, “Sanayimizin teknolojik yapısını geliştirmek, tarımda verimliliği artıracak modernleşmeyi sağlamak, hizmet sektörlerindeyse daha fazla katma değer üretecek iş süreçlerini tasarlamalıyız” dedi. Kuseyri, Akdeniz bölgesini en iyi şekilde temsil edeceğini dile getirerek, “Akdeniz Bölgesindeki bütün oda başkanlarını temsil ediyorum, sorunları elbirliğiyle çözerek, bölgemizi en iyi şekilde temsil edeceğim. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” diye sözlerini tamamladı.
 
TOBB’UN 15 KışıLıK YöNETıM KURULU LıSTESı
 
Seçimin ardından 15 kişilik TOBB Yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: ıstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer, Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar, Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin üzülmez, ıstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ılhan Parseker, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı şadan Eren, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı çetin Osman Budak, ıstanbul Deniz Ticaret Odası Başkan Vekili Halim Mete, Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz, Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Yardımcı, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir