İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Lekesiz Çalışmaları ınceledi…

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Yayladağı’nda, Hatay ıli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı kapsamında ekimi yapılan ceviz, kekik ve çilek bahçelerinde incelemelerde bulundu.
 
 
 
 
AA 
 
 
 
 
Lekesiz, “Hatay ıli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı” kapsamında Yayladağı ilçesine bağlı Aşağı Pulluyazı ve Kızılçat köylerinde ekimi yapılan ceviz, kekik ve çilek bahçelerini gezerek üreticilerden bilgi aldı. 
 
 
 
 
Hatay’da çok bereketli tarım arazilerinin bulunduğunu ifade eden Lekesiz, hazırlanan stratejik plan kapsamında, ekimi yapılan ürünlerden iyi verim alındığını söyledi.Yayladağı ilçesinde daha önceki yıllarda tütün ekiminin yapıldığını hatırlatan Lekesiz, bu ürünün ekimini bırakarak meyve yetiştiren çiftçilerin gelirlerini daha da arttırdığını kaydetti.
 
 
 
 
Plana uygun olarak ürün yetiştirilmesi halinde, kentin ihracatının artacağına dikkati çeken Lekesiz, bu konuda üreticilerin duyarlı olmasını istedi.Lekesiz’e incelemelerinde Gıda Tarım ve Hayvancılık ıl Müdürü Bestami Zabun, Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı eşlik etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir