İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Lekesiz; Halen Baharı Yaşıyoruz…

Hatay’ ın Yayladağı ılçesine bağlı Yenice köyünde hayırsever işadamları Bostan ve Mehmet Alkan kardeşlerin yaptırdığı ılköğretim Okulunda okuyan öğrencilere bayramlık kıyafet dağıtımına katılan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, “Eğitim kalkınmanın temel unsurudur” dedi.

 

Düzenlenen törene Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, ıl Jandarma Komutanı Albay Vedat çolak, Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, MKü Rektörü şerafettin Canda, Hatay Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, Yayladağı Belediye Başkanı Kemal Dağıstanlı, ATSO Başkanı Hikmet çinçin, daire müdürleri, protokol üyeleri ile sivil toplum örgütleri temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.
Törende konuşan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Hatay ilçesi olan ve ülkenin güney sınır illerinden Suriye’ ye 15 km. mesafede bulunan Yayladağı ilçesi Yenice köyünde bahar havası yaşandığını belirterek, “şuanda ülkemizin bazı illerinde vatandaşlar kayak yaparken biz burada halen baharı yaşıyoruz. Cennet gibi bir vatanımız var. Bu cennet gibi vatanı daha iyi noktalara götürmemiz gerekir. Hiç kuşkusuz bunun yolu da eğitimdir. Bu nedenle hepimizin, devletimizin ve tüm sivil toplum örgütlerimiz, toplumun tüm kesimleri olarak en çok eğitime önem vermemiz gereklidir. Temel dinamiğimiz insan kaynaklarıdır” dedi.
 

çocuklarımızı çok iyi yetiştirip geleceğe çok iyi hazırlamamız gerektiğine dikkat çeken Vali Lekesiz, “Bunun için sorumluluğun tamamını devlete havale etmememiz gerekiyor. Toplum olarak iş dünyası, sivil toplum örgütleri, tüm kesimler olarak eğitimin bir kenarından bir köşesinden tutup sahiplenmemiz, destek vermemiz gerekiyor” dedi.

 
Veli Lekesiz Hatay’da hayırsever işadamlarının konuya duyarlılıklarından dolayı onlara teşekkür ettiğini söyleyerek,”Bu konuda çok iyiyiz” değerlendirmesinde bulundu.
 

 

Kaymakam Polat: 206 öğrenciye eğitim verilmektedir…

Törende konuşan Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, hayırsever işadamları Bostan ve Mehmet Alkan kardeşler tarafından yapımı gerçekleştirilen Yenice Köyü çerçi Hacı Ali Alkan ılköğretim Okulu öğrencilerine yapılacak olan bayram öncesi elbise dağıtımı töreni nedeniyle burada bulunduklarını belirterek, “Okul 2008 yılında Sayın Bostan ve Mehmet Alkan kardeşler tarafından yapılmıştır. 16 derslikli okulda 13 öğretmen tarafından 206 öğrenciye eğitim verilmektedir. Bayram öncesi yapılan elbise dağıtımı çocukları çok sevindirdi” dedi.

 
Hayırsever işadamı Mehmet Alkan da yaptığı konuşmada, kendilerinin Yayladağı ilçesi Yenice köyünden göçen çerçi Ali Alkan’ ın torunları olduklarını belirterek, “Daha önceden bu bölgedeki köylerde bulunan okullarda her sınıfta 2-3 sınıfın öğrencileri bir sınıfta eğitim görmekteydi. Bu nedenle buradan mezun olan öğrencilerin eğitim düzeyleri düşük oluyordu. Bu nedenle bu okulu buraya yaptık. Burada eğitim gören öğrencilerimizi bayramda unutmayarak onlara bayramlık kıyafetler alarak onları sevindirdik” dedi. Vali ve protokol üyeleri öğrencilerin bayramlık elbiselerini dağıttıktan sonra köy konağında köylülerin sorunlarını dinlediler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir