İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MEB Sözünü Tutmadı…

Meslek Yüksek Okulu çocuk Gelişimi Programı’ndan mezun olanlar, lisans tamamlama hakkının kendilerine tanınması için Milli Eğitim Bakanlığı Okulöncesi Eğitimi genel Müdürlüğü’ne dilekçe gönderdiler. Antakya Merkez PTT Binası önünde yapılan basın açıklamasında, Meslek Yüksek Okulu çocuk Gelişimi Programı’ndan mezun olanlar adına konuşan Aslı Altunay, okul okudukları dönemde Milli Eğitim Bakanlığı’nın kendilerine Okul öncesi öğretmeni olarak atanma taahhüdü verildiğini ancak şimdi bu taahhüdün yerine getirilmediğini söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Açık öğretim Fakültesi ile yaptığı protokole güvenerek bu bölümü okuduklarını ifade eden Altunay, “yıllarca ücretli okul öncesi öğretmeni ve usta öğretici olarak çalıştıktan sonra, bizlere okul öncesi öğretmenliği yapamayacağımız söylenmekte ve bize iş olanağı tanınmamaktadır.
Bizler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Açık öğretim Fakültesi ile yaptığı protokol gereği istihdam edileceğimizi düşünerek bu bölümü okuduk. Ancak şimdi hem okuduğumuz bölümü boşuna okumuş olduk hem de işsiz kaldık. Bizler çok şey istemiyoruz. ış sahibi olabilmek için lisans tamamlama hakkı verilmesini istiyoruz. Dikey geçiş hakkı verilen çok az sayıda kişi lisansını tamamlayabilmektedir.
Bizler lisans tamamlama hakkının, tüm çocuk Gelişimi ön Lisans mezunlarına verilmesini istiyoruz. Lisans tamamlama hakkı daha önce Sağlık Meslek Yüksek Okulu ve Eğitim Yüksek Okulu mezunlarına verilmişti ve aynı hakkın bizlere de verilmesini istiyoruz” dedi. Meslek Yüksek Okulu çocuk Gelişimi Programı’ndan mezun olanlar, Antakya Merkez PTT binası önünde yaptıkları basın açıklamasından sonra, hazırlamış oldukları dilekçeleri Milli Eğitim Bakanlığı Okulöncesi Eğitimi genel Müdürlüğü’ne gönderdiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir