İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Meclis yine toplandı…

  Hatay ıl Genel Meclisi Ağustos ayı dönem toplantısını gerçekleştirdi.
 
    ıl Genel Meclisi Mehmet Gülen başkanlığında, ıl özel ıdare Müdürlüğü salonunda yapılan toplantıda, gündemdeki maddeler görüşüldü. Toplantıda, mülkiyeti ıl özel ıdare Müdürlüğüne ait Antakya Esenlik Mahallesi’nde bulunan 6662 parsel nolu taşınmazın okul yeri olarak ıl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi konusu görüşülerek imar komisyonuna havale edildi.
 
     Ayrıca, ıl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısında imar ve bayındırlık komisyonuna havale edilen Samandağ ilçesi Karaçay (Küçüknehir) Köyü 1273 nolu parselden geçirilerek 7 metrelik yolun planlanması ile ilgili imar komisyonunun hazırladığı rapor okunarak oy birliği ile kabul edildi.
 
 ıl genel meclisi üyesi Karaca’dan sunum…
 
    ıl Genel Meclisi üyesi Haluk Karaca, toplantı sonunda, karayolları ve il özel ıdaresi’ne ait yolların yapımında maliyetin fazla olduğunu belirterek, yaptığı bir araştırmayı meclis üyeleriyle paylaştı. Asıl işinin Ziraat Mühendisi olduğunu hatırlatan Karaca, yaptığı sonumda meclis üyelerine yol yapımında kullanılan Killi materyalin hidrofilik (sucul) doğasını, bir daha su almayacak bir yapıya dönüştüren CBR Plus adlı kimyasal maddeyi tanıttı.
 
    ıl özel ıdare Müdürlüğü Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sabuncu da, yaptığı araştırmadan dolayı Karaca’ya teşekkür etti. Yaptıkları yollarda kilin bulunmadığı malzemeler kullanmaya özen gösterdiklerini belirten Sabuncu, ”Yinede bu araştırma değerlendirilmeye değer. Bu malzemeyi köy yollarımızda ve orman yollarımızda kullanabiliriz. Bununla ilgili daha geniş bir araştırmayı yapacağız” diye konuştu

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.