İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Milli Piyango 30 milyon verecek…

Milli Piyango’ nun yılbaşı özel çekiliş biletleri satışa sunuldu. Talih kuşu, yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye olarak 30 milyon lira verecek. Milli Piyango ıdaresi’ nin Merkez Bankası Banknot Matbaası’ nda bastırdığı yılbaşı özel çekiliş biletleri, bayilere ulaştırıldı. özel çekilişte tam bilet 30 liradan, yarım bilet 15 liradan, çeyrek biletler ise 7,5 liradan satılacak. özel çekilişte son 2 yıl 25 milyon lira olan büyük ikramiye, bu yıl 5 milyon lira artırıldı ve 30 milyon liraya çıkarıldı.
Yılbaşı özel çekilişinin ikinci büyük ikramiyesi, bu yıl da 5 milyon lira olacak. Talih kuşu, yılbaşı gecesi 1 adet 5 milyon lira verecek. çekilişin 3. büyük ikramiyesi olan 1 milyon lirada ise ikramiye adedi zamlandı. 2008’ de 1 adet olan 1 milyon liralık büyük ikramiye, bu yıl 5’e yükseltildi. 500 bin liralık ikramiye sayısı da, 1 yerine 5 oldu.
Milli Piyango’ nun milyonluk ikramiyeleri artırmasıyla birlikte ikramiyelerin tam, yarım ya da çeyrek bilete çıkma durumuna göre en az 3 kişi, en fazla da 13 kişi, 2010’ a milyoner olarak girebilecek. Milli Piyango ıdaresi, yılbaşı özel çekilişinde 10 adet 100 bin lira, 50 adet 50 bin lira, 100 adet 10 bin lira, 200 adet 5 bin lira, 150 adet bin lira verecek. Antakya’ da faaliyet gösteren bayiler ise biletlere olan ilginin yılbaşı gününe yaklaştıkça daha da artacağını söylediler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir