İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Minibüs şoförleri zor durumda…

Antakya Oto Alım Satım ve Galericiler Derneği yönetim kurulunun ziyaretinde konuşan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, 2. el oto alım ve satım işiyle uğraşan işyerlerinin mutlaka ve mutlaka apartman alt katlarından ve ara sokaklardan taşınarak şehir merkezini rahatlatacaklarını söyledi.
 
Bunu toplumun güvenliği için yapmak zorunda olduklarını belirten Vali Lekesiz, “Tüplüsü, benzinlisi tüm araçları bir arada pazarlıyorsunuz. şehir merkezinde yer alan apartman alt katları başta olmak üzere mahalle aralarında faaliyet gösteriyorsunuz.
 
Bu toplumun güvenliği açısından son derece tehlike arz ediyor.”dedi. “Bulunduğunuz yerlerden ya taşınacaksınız, ya taşınacaksınız” diyerek bu konudaki kararlığını ortaya koyan Vali Lekesiz, oto galericilerin araçlara yer açmak için bazen işyerlerindeki kolonlarla oynadıklarını, kimi kolonları yontarak araçlara yer açtıklarını hatta bazı kolonları keserek binanın statik hesaplarını bile değiştirdiklerini belirtti. Bunun da çok büyük sorunlara yol açtığını hatırlatan Vali Lekesiz, Oto Galericilere “ hizmet gösterdiğiniz yerler sizler içinde çok güvenli yerler değil. Bu konuda kararlıyız” ifadesinde bulundu.
 
Aksaray: Tahsis edilen yer uygun değil…
 
Bunun üzerine konuşan Dernek Başkanı ıbrahim Aksaray, kendilerinin galericiler olarak taşınmaya karşı olmadıklarını sadece faaliyet yürüttükleri işlerine uygun bir yer istediklerini söyledi. Karlısu Beldesinde kendilerine ayrılan 68 dönümlük arazinin oto galericilik için uygun olmadığını savunan Aksaray, “Kömürcüler ile oduncuların bulunduğu bir yer bizim için uygun değil. Bizler teşhir işiyle faaliyet gösteriyoruz.
 
Daha uygun bir yer konusunda sizin yardımınızı bekliyoruz” dedi. Vali Lekesiz bunun üzerine Vali Yardımcılarından ömer Bedrettin Sağsöz’e telefonla ulaşarak belediye yönetimi ile istişare edilmesini ve Galericilere mümkün olması halinde daha uygun bir yer için çalışma yapılmasını istedi.
 
Başkan Aksaray, yakın çevre beldelerde kendilerinin de yer arayışına devam ettiklerini ve uygun bir yer bulmaları halinde kendi paralarıyla da bir yer alarak site kurabileceklerine işaret etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir