İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MKÜ’ de Yeni Atamalar…

Mustafa Kemal üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine yeni öğretim üyelerinin atanmasıyla Mustafa Kemal üniversitesi Sağlık Ordusu taarruza geçti.
 
Sağlık sektöründe daha iyi hizmet vermek isteyen Mustafa Kemal üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Dahiliye, Ftr, Patoloji, Göz, Kardiyoloji, Biyokimya, Enfeksiyon, Mikrobiyoloji, üroloji ve çocuk Hastalıkları bölümlerinde branşında başarılı 13 öğretim üyesini bünyesine katarak sağlık alanındaki hizmet gücünü artırdı.
 
Yeni atanan öğretim üyelerine önemli işler düştüğünü ve Mustafa Kemal üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma hastanesinin bölgemiz için çok önemli olduğunu belirten Rektör Canda; “Mustafa Kemal üniversitesi son üç yılda çok yol aldı. Hatay’ ın her karış toprağında varız. Göreve başladığımız gün hedeflerimiz arasında Mustafa Kemal üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma hastanesini olması gerektiği yere ulaştırmak ve Ortadoğu’ nun tıp merkezi haline getirmekti ve bunun için gece gündüz demeden çalıştık.
 
Hasta hizmetlerindeki kalite artışı, hastanemizde eksik olan cihazların tamamlanması, verilen hizmetin kaliteli sunulması, Hatay’lı hastanın Hatay’ da kalması başka yere gitmemesi ve çevre illerden Hatay’ a hastaların gelmesi temel amacımızdı.  Alanında uzman hekimlerle gücüne güç katan hastanemizde artık bütün hastalıkların tedavisi yapılıyor. Tüm branşlarda ikinci hatta üçüncü hekimin olması hastanemizin kalitesinin, başarısının göstergesidir.
 
Bu hizmetleriyle Mustafa Kemal üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi sağlık sektöründeki olumsuzlukları bölgemizde tersine çeviren hastane konumunu kazanmıştır.” diye belirterek yeni atanan öğretim üyelerine başarılar diledi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir