İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MKÜ ıKıYE KATLANDI…

    
 Mustafa Kemal üniversitesi 2009–2010 öğretim yılına başladı. Bu öğretim yılında 24 bin öğrenci öğrenim görecek. Ek kontenjanlar ve yatay geçişler sonunda öğrenci toplam öğrenci sayısının 25 bine yükselmesi bekleniyor. 
  
  Mustafa Kemal üniversitesi 10 Fakülte, 7 Yüksek Okul, 15 Meslek Yüksek Okulu ve 3 adet Enstitü ile öğretim hizmetini sürdürüyor. Ana yerleşkesi olan  Tayfur Sökmen Kampusü ve ıskenderun yerleşkesi ana eğitim merkezlerini oluşturuyor. Meslek Yüksek Okulları ilçelere dağılmış durumda.       
 
ılçe merkezlerinde açılan okullar ilçelerin sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamını olumlu yönde etkilemektedir. Bu nedenle yerel yöneticiler ısrarla yeni okulların açılmasını, açık olan okullarda öğrenci sayılarının arttırılmasını istiyorlar. Okul açılmasıyla ilgili yerel düzeyde her türlü yardımı göstermeyi hazır olduklarını belirterek; “Yüksek okulların açılması ilçemizde çok şeylerin değişmesinin öncüsü oluyor. Canlılık geliyor. üniversiteyi girmek için çocuklarımızın gayreti artıyor. Kısacası ilçemize çok şey katıyor. Bu nedenle Rektör Canda’ nın çalışmalarına destekliyoruz” diyorlar.        
   
Mustafa Kemal üniversitesinin öğrenci sayısının yükselmesi ile ilgili görüşlerine aldığımız Rektör Prof. Dr. M. şerefettin Canda yaptığı açıklamada “üniversitemiz son üç yılda öğrenci sayısını iki katına çıkarmıştır. Türkiye’de öğrenci sayısı en hızlı artan üniversiteyiz. Büyüme heyecanımızı Antakya merkez ile sınırlamadık.
 
Tüm Hatay’la paylaşmak ve üniversitemizin büyümesinden eşit alınması için Meslek Yüksek Okullarımızı ilçelere yaydık. Geri dönüşlerinden anlıyoruz ki yaptığımız girişim doğrudur. Yerel yöneticilerden ve halktan büyük destek görüyoruz. Bu yıl çalışmalarımız farklı yönde de gelişecek.  ılçe merkezlerinde değişik aktiviteler yapmak için çalışmalarımız sürüyor” dedi.  

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir