İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MKÜ’de 15. Bahar şenliği Etkinlikleri…

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, ”üniversitemiz, genç, dinamik ve çağdaş bir yükseköğretim kurumu olarak, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ulusuna gösterdiği aydınlık hedeflere emin adımlarla yürümektedir” dedi.
 
Prof. Dr. Canda, MKü’nün 15. Bahar şenlikleri’nin başlaması dolayısıyla Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve senato üyeleriyle Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.
 
Saygı duruşunda bulunulması ve ıstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Caddesi’nden rektörlük binasına kadar ”Sevgi Yürüyüşü” gerçekleştirildi.
 
Prof. Dr. Canda, MKü Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu’nda yaptığı konuşmada, şenliklerin 4 gün süreceğini ve öğrencilerin beğeneceği bir program hazırladıklarını söyledi.
 
MKü’nün kısa sürede büyük gelişme gösterdiğini belirten Canda, şunları kaydetti:”üniversitemiz, genç, dinamik ve çağdaş bir yükseköğretim kurumu olarak Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ulusuna gösterdiği aydınlık hedeflere emin adımlarla yürümektedir. Bu yolculukta en önemli sermayemiz, O’nun ortaya koyduğu vizyon ve aydınlık ilkeleri, en değerli varlığımız kurduğu demokratik, laik cumhuriyet ve cumhuriyet gençliği, en büyük mutluluğumuz ise gençlerimizi O’na layık bireyler olarak yetiştirme azmimizdir.”
 
Bireysel ve sosyal gelişimleri için geleneksel hale getirdikleri bahar şenliklerinin öğrenciler arasındaki etkileşimi en üst düzeye çıkarma, kendilerine güveni artırma amacını taşıdığını ifade eden Prof. Dr. Canda, ”şenlikler, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle öğrencilerimizi katma değer üretebilen bireyler olmaya motive etmekte, kentin sosyo-kültürel yapısına katkıda bulunmakta ve üniversite-kent bütünleşmesini sağlamaktadır” dedi.
 
Konuşmanın ardından, ıskenderun Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Koç, ressam Aslan Kashkarbaev’in yaptığı resmi Rektör Canda’ya sundu.
 
şenlik kapsamında MKü, Mersin üniversitesi ile çukurova üniversitesi plastik sanatlar topluluğu üyelerinin ortaklaşa düzenlediği resim ve heykel sergisi gezildi. Halk oyunu ekipleri şenlik kapsamında gösteri sundu, öğrenciler ve öğretim görevlileri halay çekti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir