İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Müdürlere Enerji tasarrufu konferansı…

Hatay’da okul müdürleri ile bina sorumlularına ”Enerji Verimliliği ve Enerji Tasarrufu” konulu konferans verildi. ıl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hilmi Kapo, Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi’nde düzenlenen etkinlikte, ”Ulusal Enerji Verimliliği” ile ilgili ıçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığının genelgesi gereğince, kurumlarının sorumluluğunda olan yerlerdeki mevcut akkor flamanlı lambaların enerji verimli lambalarla değiştirilmesi için gerekli işlemleri başlattıklarını söyledi.
 
Bu kapsamda il genelinde 7 bin 232 adet akkor flamalı lambanın sökülerek yerine 7 bin 940 adet tasarruflu ampul takıldığını anlatan Kapo,
”Müdürlüğümüz ve müdürlüğümüze bağlı kurumlarda ‘Bina Enerji Verimliliği Sorumlusu’ belirlenmiştir. Ulusal enerji verimliliği hareketi ile ilgili kurumumuza gönderilen CD’ler çoğaltılarak ilçe milli eğitim müdürlüklerimize bağlı kurumlarımıza ve okullarımıza dağıtılmış olup, söz konusu CD’lerin okullarda öğrencilere izletilmesi ve bilgilendirilmesi çalışmaları gündemde tutulması sağlanmıştır”
diye konuştu.
 
 
Makine Yüksek Mühendisi Volkan Ekmekçi de ”Enerji Verimliliği ve Enerji Tasarrufu” konulu konferansla amaçlarının, tüketilen enerji kaynakları hakkında bilgi vermek ve enerjiyi daha fazla verimli kullanmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi vermek olduğunu ifade etti. Konferansa, ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, merkeze bağlı okulların müdürleri ve bina enerji sorumluları katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir