İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Müdür’lere harcamada 2 bin lira sınırı…

ılimiz Hatay’daki görevine başladığı gün daire müdürlerinin basına demeç vermelerine yasak koyan Hatay Valisi Nusret Miroğlu’nun, daire müdürlerinin doğrudan harcama yetkisini de 2 bin lira ile sınırlandırdığı öğrenildi.
 
Daire müdürlerinin doğrudan harcama yetkisini önce 2 bin lira ile sınırlandıran Hatay Valisi Nusret Miroğlu’nun daire müdürlerinden gelen tepki üzerine bu rakamı 4 bin liraya yükselttiği ayrıca edinilen bilgiler arasında yer aldı. Doğrudan harcama rakamlarında yapılan bu sınırlamanın daire müdürlerini zora soktuğu ve hizmet alımlarında sıkıntı yaşamalarına neden olduğu ifade ediliyor.
 
BELıRLENEN RAKAM üZERı HARCAMA DıREKT VALı ıZNıNE BAğLI
 
Hatay Valisi Nusret Miroğlu’nun böyle bir uygulamaya neden gereksinim duyduğu merak konusu olurken, Hatay ilinden önce görev yaptığı Edirne’de de benzer bir uygulama ile dikkatleri üzerine topladığı öğrenildi. Uygulamaya göre daire müdürleri 2 bin ve üstü harcamalarda Vali Miroğlu’nun onayını almaları gerekiyor.
 
Hatay Valisi Nusret Miroğlu’nun son yayınlanan valiler kararnamesinde adı geçmesi ve merkeze alınmasında daire müdürlerinin siyasi otoriteye bu konuda duydukları rahatsızlıklarını dile getirmelerinin de etkili olduğu çizilen senaryolar arasında yer alıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.