İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Müze Yolu Açılıyor…

Antakya Belediyesinin Asi projsi çerçevesinde köprübaşından başlamak üzere Asi kenarında yapmayı planladığı yol önündeki müze engeli aşılıyor. Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, konuyu önceki gün Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ a aktardı.
 
Bakan GüNAY gelişme üzerine Asi kenarında belediyenin açmayı tasarladığı ve imar planında yol olarak görünen bölümün terk edilerek açılması ile ilgili yerinde incelemede bulundu.
 
Bakan GüNAY, uzman heyete göndereceğini, bu heyetin vereceği raporun ardından gerekli kolaylığın gösterilebileceğine inandığını belirtti.
 
Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, köprübaşından başlamak üzere Müze, Valilik ve Sağlık Müdürlüğü arkasındaki bölümlerin “Gezi yolu” olarak düzenlendiğini, projeye işlerlik kazandırmak istediklerini ancak müze yetkililerinin güvenlik gerekçesiyle çekimser kaldıklarının altını çizerek; “Biz müzedeki eserlerin zarar görmemesi için gerekli cam duvara estetik katarak örmeyi taahhüt ediyoruz” açıklamasında bulundu.
 
Bakan Ertuğrul Günay da bu açıklamanın ardından yanındaki genel müdüre talimat vererek; “ökkeş bey buraya bakalım ve belediyemize kolaylık sağlayalım” talimatını verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir