İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÖDP’den Demokratik açılıma destek…

özgürlük ve Dayanışma Partisi(öDP) Genel Başkanı Alper Taş, hükümet tarafından başlatılan demokratik açılım sürecini desteklediklerini söyledi.
 
öDP Genel Başkanı Alper Taş, Aknehir Belediyesi’nin düzenlediği festivale katılmak amacıyla Antakya’ya geldi. Basın mensuplarıyla Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde bir araya gelen öDP Genel Başkanı Alper Taş, gündemde olan demokratik açılım konusunda yaptığı açıklamada, akan kanın durması adına süreci desteklediklerini, artık kan akmamasını, anaların ağlamamasını istediklerini belirtti.
 
ülkedeki işsizlik sorununa da değinen Taş, ülkede işsizliği önleyecek çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi. Yerel yönetimlerde sol anlayışların nasıl olacağını herkese göstereceklerini ve festivalleri tüketim aracı olmaktan çıkartarak halka mal edeceklerini ifade eden Taş, Hatay’daki kazanımları önemsediklerini kaydetti.
 
Yerel yöneticiliği örnek hale getireceklerini ve yakında Türkiye genelinde kuracakları dayanışma evleri ile örgütlenerek halkın sorunlarını paylaşacaklarını belirten Taş, işsizliğin çözümü konusunda da çaba sarf edeceklerini söyledi. öDP’li Samandağ Belediye Başkanı Mişat Nehir de, genel merkezlerinin yerel yönetimlere destek vereceklerinden dolayı memnun olduklarını belirterek, “Değirmen, taşıma suyu ile dönmez. Bu nedenle donanımlı bir şekilde genel merkezimizin desteğini istiyoruz. Bu sözü aldık mutluyuz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir