İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öğrencilere Ayakkabı Yardımı…

Alkan Kundura’nın sahipleri Mehmet Alkan ve Bostan Alkan, babaları Ali Alkan adına yaptırdıkları ılköğretim okulunda öğrenim gören 187 öğrenciye ayakkabı armağan ettiler.
 
Eski ayakkabılarını çıkartarak yeni ayakkabıları deneyen öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Hatay Valisi Nusret Miroğlu, Mehmet ve Bostan Alkan kardeşlerin yaptırdığı okulun çok güzel yapıldığını ve merkezde bu kadar güzel binası olmayan birçok okulun bulunduğunu söyledi.
 
Okulun büyük olmasının büyük bir avantaj olduğunu da ifade eden Miroğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Yakında zorunlu eğitim 12 yıla çıkacak, bu yüzden bu binanın büyüklüğü çok işe yarayacak. Civar köylerden de öğrencilerin buraya taşınmasını sağlayacağız. Okumadaki fırsat eşitliğini sağlamak için taşımalı eğitime çok önem veriyoruz.
 
ıki üç sınıfın bir arada ders gördüğü bir yerde eğitim almakla 20 kişinin olduğu bir sınıfta eğitim almak aynı değildir. öğrenci temel eğitimini sağlam bir yerde alamazsa her şeyini kaybeder. Hem ülkemizde hem de dünyada büyük bir yarış var. Bu yarışta başarılı olmak için fiziki koşulları iyi olan okullarda eğitim almak gerekir” Hayırsever Mehmet Alkan ise şehirdeki öğrencilerin aldığı çağdaş eğitim fırsatını, kendi ata topraklarında okuyan öğrencilere de sunmak istediklerini söyledi. Yayladağı Yenice Köyü çerçi Hacı Ali Alkan ılköğretim Okulu’nda yapılan ayakkabı dağıtma etkinliğine Yayladağı Kaymakamı Vekili Köksal şakalar, ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, Hayırsever Mehmet ve Bostan Alkan kardeşler, MKü Rektörü M. şerefettin Canda, ılçe Jandarma Komutanı üsteğmen Erol şimşek, çerçi Hacı Ali Alkan ılköğretim Okulu Müdürü ömer Aşar, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir