İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öğretmen Yusuf Öcal Vefat Etti…

Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda emekli Fransızca öğretmeni Yusuf öcal’ ın cenaze törenine katıldı.
 
Rektör Canda cenaze töreninde kısa bir konuşma yaparak “Yusuf Hoca yıllarını Antakya Lisesinde Fransızca öğretmenliği, Müdür Yardımcılığı ve Lise Müdürlüğü yaparak geçirmiş, dürüst, çalışkan, adaletli bir öğretmendi. Görevini en güzel şekilde yerine getirdiğine inanıyorum. Bu memleket için birçok insanlar yetiştirmiştir. Benim gibi birçok yerde üst düzeyde görev alan öğrencileri vardır. Serinyol Huzurevi’ nde kendisini birkaç kez ziyaret ettim. Rahatsızlığından dolayı kendisini Araştırma ve Uygulama Hastanemizde tedavi altına aldık.
Bugünlerde tekrar ziyaretine gidecektim ki acı haberini aldım. Hatay ve Antakya Lisesi değerli bir öğretmenini, mert, dürüst ve çalışkan bir evladını kaybetti. Bu acı hepimizi derinden yaraladı. Dileğim geride kalan öğrencilerinin ve yakınlarının ayrıca Antakya Belediyesi’nin Antakya’ya çok önemli hizmetlerde bulunmuş hocamız Yusuf öcal’ın ismini unutmamaları, onu anmaları ve adını yaşatmaları olacaktır” dedi.

 

 

 

                                      REKTöR CANDA’DAN BAşSAğLIğI MESAJI…

 

Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda Antakya Lisesinin emekli Fransızca öğretmeni Yusuf öcal’ın vefatı dolayısı ile bir başsağlığı mesajı yayınladı. Rektör Canda’nın mesajı şöyle : “Eğitimimize uzun yıllar hizmet etmiş ve çok sayıda öğrenci yetiştirmiş olan Antakya Lisesi Fransızca öğretmeni Yusuf öcal’ın vefatı beni derinden üzmüştür. Yusuf öcal Antakya Lisesi’nde Müdür Yardımcısı ve Antakya Lisesi Müdürlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Emekli olduktan sonra bir süre CHP ıl Başkanlığı da yapmıştır. Dr. Bülent öcal’ın babası olan Fransızca öğretmeni Yusuf öcal, Antakya Lisesi’nde okuyan öğrencilerin eğitim ve öğretimine, kültürünün gelişmesine, ufuk kazanmasına öğretmen ve yönetici olarak çok önemli katkı sağlamış ve emek vermiştir. şahsım ve üniversitem adına Hocam Yusuf öcal’a Allah’tan rahmet, yakınlarına Milli Eğitim camiasına, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir