İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öğretmenler tebeşir attılar…

Ataması Yapılmayan öğretmenler Platformu üyeleri, AKP Hükümetini protesto etmek amacıyla AK Parti ıl Binası önüne tebeşir atma eylemi yaptılar. Ataması Yapılmayan öğretmenler Platformu üyeleri, Antakya Ulus Meydanı’nda yaptıkları basın açıklamasının ardından, AK Parti aleyhinde sloganlar atarak AK Parti ıl Binası önüne kadar yürüdüler ve binanın önüne tebeşir attılar.
 
Ulusta toplandılar…
 
Ataması Yapılmayan öğretmenler Platformu adına Antakya Ulus Meydanı’nda basın açıklaması yapan Umut öğütmen, Personel Dairesi Genel Başkanlığı tarafında 140 bin civarında öğretmen açığı olduğunun açıklandığını söyleyerek, “2009 KPSS’de sınava giren öğretmen sayısı 243 bin iken, ataması yapılacak olan öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanı Nimet çubukçu tarafında 15 bin olarak açıklanması bizi üzmüştür” dedi. Hangi meslekte var? öğretmen açığı Personel Dairesi Genel Başkanlığı tarafında 140 bin civarında, sendikalar tarafından ise 200 binin üzerinde olduğunun belirtildiğini belirten öğütmen, “15 bin atamanın yapılması bir yana, bu sayının 8 bin tanesinin tek bir branşa ayrılması talihsizliktir. Bunların yanı sıra biz öğretmenlerin hayallerini ve umutlarını yıkmak için çıkarılmış olan ücretli öğretmenlik gibi bir durumla da karşı karşıyayız. Buradan Sayın Nimet çubukçu’ya soruyoruz: hangi meslekte ücretli kölelik vardır” dedi.
 
 Taleplerini sıraladılar…
 
öğütmen, sürdürdüğü konuşmasında Ataması Yapılmayan öğretmenler Platformu olarak kesin ve net taleplerini şu şekilde sıraladı: “ücretli öğretmenliğin kaldırılmasını, şubat atamalarına kadar 200 bin öğretmenin ivedi olarak atanmasını ve KPSS’nin kaldırılarak bu sistemin yerine güvenirliliği ve geçerliliği yüksek olan başka bir yöntemle öğretmenlerin geleceğinin belirlenmesini istiyoruz. Eğer bu taleplerimiz en kısa zamanda yerine getirilmez ise yapmış olduğumuz faaliyetler ve eylemler daha da büyük çaplı olarak devam edecektir. bu tepkilerimiz her geçen gün daha da sert olacaktır”. Ataması yapılmayan öğretmenler eylemlerini Ak Parti binası önünde sürdürerek, yoğun güvenlik önlemleri altında Ak Parti binası önüne tebeşirlerini bırakarak eylemlerine son verdiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir