İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Olmadı Sayın Başkan…

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, engelli vatandaşlara verdiği sözü bilinmeyen bir nedenden dolayı rafa kaldırdı.
 
Edinilen bilgilere göre seçim döneminde yaptığı gezilerde engelli vatandaşlara halk otobüslerine bedava binebilecekleri sözünü veren Savaş, seçimi kazandıktan sonra bu sözünü yerine getirmek için harekete geçti.

Meclis bile onaylamıştı…

ıcranın Antakya Belediye Meclisine getirdiği engelli vatandaşların halk otobüslerine bedava binmeleri konusu, meclis tarafından komisyona havale edildi. Komisyonun olumlu raporu üzerine Antakya Belediye Meclisi engelli vatandaşların halk otobüslerine bedava binmeleri konusunu oy birliği ile kabul etti.

 

Bedava kartları bile hazırlandı…

Meclis kararından sonra engelli vatandaşlardan otobüslere bedava binebilecekleri kartların hazırlanması için fotoğraf toplayan Antakya Belediyesi yetkilileri, bedava kartlarını hazırladı. Bu duruma çok sevinen engelli vatandaşların sevinçleri ise kısa sürdü. Ne olduysa engelli vatandaşlara bedava kartları dağıttırmayan Başkan Savaş, bununla da kalmayarak ulaştırma müdürünü görevden aldı.
 
 Engelliler kızgın…

Halk otobüslerine bedava binecekleri günü iple çeken engelli vatandaşlar, verilen sözden vazgeçilmesine kızarak, “Böyle bir şey dünyanın hiçbir yerinde yok” diye tepki gösterdiler. Kartlarının hazırlandığını ancak son anda ne olduysa Antakya Belediyesinin bu uygulamadan vazgeçtiğini belirten engelli vatandaşlar konu ile ilgili dert yandılar.
 
Başkan sözünü tutmalı…

Her yerde dürüst belediyecilikten bahseden ve seçim döneminde verdiği sözlerin tümünü yerine getireceğinden söz eden Başkan Savaş’a bu hareketi yakıştıramadıklarını belirten engelliler, “Başkan bize seçimi kazanması halinde halk otobüslerine bedava binebileceğimiz konusunda söz verdi. Bu sözü yerine getirmek için talimat verdiğini de biliyoruz. Bizdende kartların hazırlanması için fotoğraf istediler.
 
Ancak tüm prosedürler tamamlandıktan sonra bu işten vazgeçilmesi bizleri yaraladı. Başkanımızdan sözünü tutmasını istiyoruz” dediler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir