İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Onlar Artık Hayatta Değil…

öMER, EYYüP, RAMAZAN, MUSTAFA, MEHMET ve ıZZET
 
 
 
6 öğrencinin Kimliği Belirlendi 
ıskenderun’a bağlı Karaağaç beldesinde serinlemek için denize giren ve boğularak hayatını kaybeden 6 Kur’an kursu öğrencisinin kimliği belirlendi; ömer Faruk Kurter, Eyyüp Can Seher, Ramazan Duran Güven, Mustafa Kul, Mehmet Bilgin ve ızzet Zorba artık hayatta değil. 
Karaağaç beldesinde denize girdikten sonra kaybolan öğrencilerden ömer Faruk Kurter’in cenazesi de yapılan çalışmalar sonucu bulundu. öğrencilerin cenazesi ıskenderun Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. 
 
 
 
 
Cenazeleri Ailelerine Teslim Edildi
Alınan bilgiye göre, ıskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kırıkhan ilçesindeki Kur’an kursunun öğrencileri Eyyüp Can Seher, Ramazan Duran Güven, Mustafa Kul, Mehmet Bilgin, ızzet Zorba ve ömer Faruk Kurter’in otopsileri tamamlanarak cenazelerin ailelerine teslim edildi. 
Cumhuriyet savcısının da katıldığı otopsinin ardından cenazeler ailelerine teslim edildi. 
Boğulma tehlikesi geçiren ve çevredekiler tarafından kurtarılan 8 öğrenci de ıskenderun Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi. öğretmen Yunus Pamuk’un ise aynı hastanedeki tedavisinin sürdüğü öğrenildi. 
 
 
 
 
Bu arada AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, hastaneye gelerek boğulan öğrencilerin ailelerine baş sağlığı dileğinde bulundu.Cenazelerin yarın öğle namazının ardından defnedileceği öğrenildi. “Adli ve ıdari Soruşturma Başlatıldı”Kırıkhan Kaymakamı Fecri Fikret çelik ile olay yerinde incelemede bulunan Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, burada yaptığı açıklamada, Kırıkhan ilçesi Kur’an kursundan 1 belletmen ve 18 öğrencinin ıskenderun’a bağlı Karaağaç beldesine gezi düzenlediklerini belirterek, gezi esnasında yüzmek amacıyla denize giren Kur’an kursu öğrencilerinden 6’sının boğulduğunu bildirdi. 
 
 
 
 
Olayla ilgili adli ve idari soruşturmanın başlatıldığını belirten Vali Lekesiz, “ölen öğrencilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum” diye konuştu.Bu arada ıskenderun Sahil Güvenlik Komutanlığı, ılçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri de bölgede incelemede bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir