İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Özgür basın fikirleriyle var olmalı…

HAGıAD Başkanı Aykut özbuğday ve yönetim kurulu üyeleri dün Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu’ na hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
 
HAGıAD Başkanı Aykut özbuğday kutlama ziyaretinde yaptığı kısa konuşmada, AGC’ nin Antakya’ da özgür basının temsilcisi olduğunu dile getirdi.
 
Başkan özbuğday, “özgür basın düşünceleriyle, fikirleriyle var olmalı, bu anlamda yerel basın da bundan payına düşeni almalı diye düşünüyoruz. ülkenin huzur ve asayişinde büyük etkisi bulunan basın, sorumluluğunun bilinciyle hareket ettiği sürece çok daha iyi yerlere geleceğinden şüphem yoktur.
Bu vesile ile yeni çalışma döneminizde yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyor, hayırlı olsun diyoruz” diye konuştu.
 
Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu’ da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Başkan Abdullahoğlu, özbuğday’ ın fikirlerine katıldığını söyleyerek, “Elbette basın özgür olmalı ancak sorumlu bir özgürlük olmalı yoksa sonuç felaket olur. Tek bir dilekçeyle gazete kurmanın önüne geçilmeli diye düşünüyoruz.
Yerel basın demokrasinin temel taşlarından biridir, yerel basının olmadığı bir yerde demokrasiden söz edilemez” diye konuştu. Antakya sivil toplum kuruluşlarının birlikte hareket etmesi gerektiğini ifade eden Abdullahoğlu, “Antakya’ nın otopark sorunu, trafik sorunu sadece Antakya Belediyesi’ nin sorumluluğuna bırakılmamalı. Ortak hareket edilmeli, ortak sonuçlar alınmalı” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir