İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Park temizliği sevindirdi…

Geçtiğimiz günlerde yerel basında yer alan Asi Nehri Armutlu Mahallesi yakası boyunca uzanan Dostluk Parkının yabancı ot ve dikenlere teslim olmasını işleyen haberleri üzerine harekete geçen Antakya Belediyesi Park Bahçe ekipleri parkta temizlik çalışması başlattı.
 
şehir merkezinde yer almasına rağmen boyları iki metreyi aşan yabancı ot ve dikenler arasında kalan Dostluk Parkının içler acısı haline dikkat çeken vatandaşlar, “Bu manzara ne Dostluk Parkına ne de Antakya’ya yakışmıyordu. Yerel Basın aracılığıyla haber yapılmasından hemen sonra Belediye ekipleri burada bir çalışma başlattı. Biz hem yerel basınımıza hem de geçte olsa hatasını gören Belediye yönetimine teşekkür ediyoruz” dediler.
 
Dostluk Parkının Mehmet Yeloğlu köprüsü yakasından başlatılan çalışmanın birkaç gün içinde bitirileceğini dile getiren Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri, Antakya’da mevcut 40’a yakın parkın elden geçirilerek yaz mevsimine hazır hale getirileceğini söylediler. Fotoğraflarda Dostluk Parkının yabancı otlara teslim olmuş hali ve parkı bu halinden kurtarmaya çalışan Belediye Park Bahçe ekipleri görülüyor.
 
Bu arada konuyu özyurt ve Asya Gazeteleri haber sütunlarına taşımış, okuyucularının takdirini kazanmıştı…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir