İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Parklarımız Yenileniyor…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş yaptığı açıklamada, kentimizde bulunan parkların modernize edilerek vatandaşlarımıza layık bir görünüme kavuşturulması konusunda yoğun çalışmalar yürüttüklerini belirtti.
Başkan Savaş; bir taraftan mevcut parkların modernizasyon çalışmalarını yürütürken diğer yandan da şehrimize yeni parklar kazandırılması konusunda çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Başkan Savaş; belediye park-bahçe ekiplerince Ali Rıza Efendi Parkı’nda modernizasyon çalışmaları gerçekleştirdiğini ve parkın yepyeni bir görünüme kavuşturulduğunu belirtti. Ekiplerin Ali Rıza Efendi parkında parke döşeme, çimlendirme, ağaç fidanları ve süs bitkileri ekimi, aydınlatma sistemi yenileme, yeni oyun grupları ve oturma bankları montesi, fitnes spor aletleri montesi, çöp kovaları yenileme, bordür ve duvarların boyanması, yağmurlama ve otomatik sulama sisteminin yenilenmesi faaliyetlerini gerçekleştirdiğini, yapılan bu çalışmaların ardından Ali Rıza Efendi Parkı’nın yepyeni bir görünüme kavuşturularak vatandaşların hizmetine sunulduğunu ifade etti.
 
Başkan Savaş; kentte bulunan tüm parklarda modernizasyon çalışmalarının devam edeceğini, şu günlerde park bahçe ekiplerinin Atatürk Parkı’nın yürüyüş yollarını tesviye ettiğini, bordür döşeme çalışmalarının sürdüğünü, parkın Asi Nehri kıyı şeridi boyunca istinat duvarı örüldüğünü, parka yeni çöp kovalarının ve oturma banklarının monte edileceğini, değişik süs bitkilerinin dikileceğini, yağmurlama-sulama ve aydınlatma sisteminin yapılacağını belirtti. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir